توییتر بر اساس گزارشات مستند مردمی از محتوای نژادپرستانه یا غیراخلاقی برخی مکالمات در Spaces، تصمیم گرفته با ایجاد فیلترهای سختگیرانه‌تر، مانع نقض قوانین برخی کاربران قانون شکن شود.

فیلترهای واژه‌ای توییتر برای جلوگیری از قانون شکنی در Spaces

توییتر در ادامه رونمایی از قابلیت های مختلف این پیام رسان، ماه گذشته امکان ضبط مکالمات در سیستم Spaces و استفاده از آن پس از پایان مکالمه را اعلام کرد.

Space قابلیت مکالمه زنده است که توییتر اوایل ساری جاری میلادی در رقابت با شبکه اجتماعی کلاب هاوس (Clubhouse) که دارای قابلیت چت صوتی است راه اندازی کرد. کلاب هاوس در مارس ۲۰۲۰ راه اندازی شد و در مدت بسیار کوتاهی بیش از ۱۰ میلیون کاربر از جمله سلبریتی ها به این شبکه اجتماعی پیوستند.

چندی پیش، کاربران از توییتر خواسته بودند شفاف سازی کند چه برنامه ریزی هایی برای جلوگیری از نفرت پراکنی، ‌پولشویی و سایر موارد نقض قوانین در Spaces انجام گرفته است.

به گزارش واشنگتن پست، از زمان معرفی Spaces، توییتر هیچ ناظر فناوری محور یا انسانی برای رصد مکالمات و چت های صوتی که در این فضا انجام می شود نداشته و فقط به گزارش های مردمی متکی بوده است.

توییتر

اما به دلیل روند افزایشی گزارش های مستند مردمی مبنی بر مکالمات نژادپرستانه یا غیراخلاقی، توییتر تصمیم گرفته است عبارات ممنوعه و غیرقانونی را با فیلترهای سختگیرانه تر رصد کند تا بتواند رضایت کاربران را جلب نماید.

از آنجا که رصد و نظارت بر مکالمات صوتی بسیار سخت تر از چت های متنی است، هنوز در میزان موفقیت توییتر در این مسیر ابهام وجود دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.