رییس هیات مدیره بانک کارآفرین گفت: اگرچه نسبت به بانک‌های بزرگ در میزان سرمایه در جایگاه پایین‌تری قرار داریم، اما در سایر بخش‌ها همتراز بانک‌های بزرگ هستیم و می‌توانیم با اطمینان اعلام کنیم، در کفایت سرمایه اگر اولین بانک خصوصی نباشیم، قطعا دومین هستیم.

جایگاه عالی بانک کارآفرین در زمینه شفافیت

به گزارش کارآفرین نیوز؛ محمدرضا خورسندی در گردهمایی سراسری روسای شعب بانک کارآفرین که به مناسبت بیست و دومین سالگرد تاسیس این بانک با حضور سرپرست بانک کارآفرین، اعضای هیات رییسه و روسای شعب برگزارشد، ضمن تاکید بر اینکه بانک کارآفرین به عنوان یک بانک خصوصی نشان داده که می توان یک بانک خصوصی در اشل کوچک یا متوسط بود و تمام معیارها و استانداردهای قانونی داخلی و خارجی را رعایت کرد و موفق بود، ادامه داد: بانک کارآفرین طی بیست و دو سال فعالیت اش همواره به عنوان بانکی شفاف در ترکیب بدهی ها، ترازنامه ها و.. بوده است.

وی به گذار از مرحله بانکداری سنتی به بانکداری مدرن اشاره کرد و افزود: امروزه کوچک بودن بانک مهم نیست و آنچه تعیین کننده جایگاه بانک در سیستم بانکی است، سرمایه، قدرت مالی، مدیریت، و خدمات مبتنی بر IT است که انشاالله در آینده نزدیک در این بخش هم به اهداف خود خواهیم رسید.

خورسندی، گذشته بانک کارآفرین را درخشان و شرایط فعلی را خوب توصیف کرد و ابراز امیدواری نمود که با شناخت انتظارات مشتریان، حرکت بر روی اهداف و چابکی در تصمیم گیری، آینده ای روشن و موفق برای بانک ترسیم شود.

این مدیر بانک کارآفرین چابکی را نقطه تمایز بانک های خصوصی نسبت به بانک های دولتی خواند و افزود: باید بتوانیم متناسب با نیاز مشتری خدمات ارائه کنیم، در عین حال باید شرایط اجتماعی و تغییر و تحولاتی اقتصادی را نیز مورد توجه قرار دهیم.

جایگاه عالی بانک کارآفرین در شفافیت

خورسندی بر رصد رفتار مشتری تاکید کرد و گفت: باید سعی کنید از مشتریان خود جلوتر باشید تا بتوانید در زمان مناسب پاسخگوی نیاز مشتریان باشید قطعا خیلی از مشتریان تنها برای تسهیلات به سراغ بانک نمی آیند و خدماتی میخواهند که با سرعت و کیفیت بالا باید قابل ارائه باشد.

خورسندی توجه به رفع نیازهای ارزی و جذب مشتریانی که فعالیت های صادراتی دارند، را مهم برشمرد و گفت: با توجه به اینکه شعب ارزی ایجاد شده و همچنین با درنظر گرفتن نیاز کشور به ارز باید شعب بانک کارآفرین از این حیث نیز فعال شوند چرا که مسایل ارزی، منابع ریالی و سود مناسب برای بانک به ارمغان می آورد.

سود خالص هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی

دکتر فرشاد محمدپور معاون مالی و امور مجامع بانک کارآفرین نیز در این گردهمایی سراسری ضمن تبریک سالگرد تاسیس بانک کارآفرین، مهمترین شاخص بنگاه اقتصادی را سود خالص خواند و گفت: سود خالص بانک کارآفرین از ٢٩٠ میلیارد تومان به هزار و ٢١٠ میلیارد تومان در سال ١٤٠٠ رسیده است که مرهون تلاش های همه اعضای خانواده کارآفرین است و قطعا بدون همراهی همه افراد، این اتفاق ها میسر نمی شد.

وی ادامه داد: در بنگاه های اقتصادی زمانی که رشدهای پرشتاب اتفاق می افتد تصور بر این است در مقطع بعد شاهد تداوم این رشدها نیستیم اما در بانک کارآفرین سودهای بدست آمده باکیفیت ترین سود در سیستم بانکی هستند چرا که قابلیت نقد شوندگی دارند و شاهد این مدعا هم پرداخت سود به سهامداران در کمترین زمان پس از تصویب در مجمع بانک بود که توانستیم به فاصله کوتاهی بعد از تصویب در مجمع ٦٠٠ میلیارد تومان سود به سهامداران پرداخت کنیم.

اخبار مرتبط:

بازده دارایی‌های بانک کارآفرین رشد کرد

سود ۱۴ تومانی برای هر سهم بانک کارآفرین

آبرسانی به روستاهای سیستان به یاد و نام دو همکار بانک کارآفرین

جایگاه عالی بانک کارآفرین در شفافیت

به گفته محمدپور، تغییرات انجام شده در بانک، ساختار مالی بانک و بطور کلی توسعه های انجام شده، بصورت همه جانبه روی داده است و این امر دلیل دیگری بر موفقیت بانک است.

وی به افزایش سرمایه اولیه بانک اشاره کرد و آن را دلیل دیگری بر تداوم سوددهی بانک در سال جاری و سال های آینده خواند و گفت: افزایش سرمایه بانک این اجازه را می دهد تا فعالیت های بانک، توسعه یافته و چابک تر ظاهر شویم.

وی همچنین با اشاره به رشد NPL بانک، افزایش کفایت سرمایه بانک تاکید کرد: این موضوعات به خوبی نشان می دهد می توانیم در سال های آینده هم سود مناسب را نصیب سهامداران خود کنیم.

کاهش ۵۰ درصدی شعبه های زیان‌ده

همچنین دکتر علیرضا صادقی معاون امور بانکی نیز در این گردهمایی گفت: در پایان سال ۹۸ تعداد محدودی شرکت بزرگ مشتری بانک آن هم بصورت اعتباری بودند و روسای بانک تمایلی به فعالیت در این بخش نداشتند اما با اعمال سیاست های جدید تغییرات زیادی در این بخش اتفاق افتاده است.

صادقی با اشاره به تدوین استراتژی های جدید ادامه داد: این استراتژی ها چند هدف را دنبال می کردند که بر اساس آنها ری‌برندینگ، توسعه سرمایه انسانی، آموزش، معیشت، چابک سازی، فرایندسازی، و افزایش سهم از بازار انجام شد.

جایگاه عالی بانک کارآفرین در شفافیت

صادقی با تاکید بر اینکه به دنبال مشتری هایی هستیم که ارزش آفرینی داشته باشند، اظهار داشت: برای جذب مشتری های مورد نظرمان در بازار بر روی حوزه سودآور تمرکز کردیم و به سراغ بخش های معدن، نفت، موادغذایی و آرایشی و IT رفتیم این که موجب شد شعب زیان ده ما از ٢٥ شعبه در سال ٩٨ به ١٣ شعبه در سال ١٤٠٠ برسد و قطعا با این روال در سال ١٤٠١ هیچ شعبه زیان دهی نخواهیم داشت.

رشد ٣٦ درصدی تسهیلات در هشت ماه

ناصر صنعتی نژادُ دیگر عضو هیات مدیره بانک کارآفرین نیز با اشاره به رشد ٢٢درصدی سپرده ها و رشد ٣٦ درصدی تسهیلات در ٨ ماهه اول سال ١٤٠٠ گفت: طبق قانون باید تسهیلات ١٨ درصد رشد میکرد که این میزان در حال حاضر دو برابر است .

وی با اشاره به روال قبلی برای صرف منابع بانک جهت مصرف بین بانکی گفت: این منابع در حال حاضر صرف ارائه تسهیلات می گردد.

جایگاه عالی بانک کارآفرین در شفافیت

به گفته صنعتی نژاد، بانک کارآفرین در بخش ضمانت نامه نیز ٦٣ درصد رشد داشته، و همچنین در بخش LC نیز شاهد رشد ٣٤٣ درصدی درهشت ماهه گذشته بوده است.

این عضو هیات مدیره بانک با اشاره به ابلاغیه جدید بانک مرکزی برای رشد ٢ درصدی تسهیلات متناسب با دارایی های بانک گفت: بر این اساس تا پایان سال بالغ بر ٢٦ درصد رشد تسهیلات باید داشته باشیم در حالیکه کارآفرین در هشت ماهه ٣٦ درصد رشد داشته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =