پسماند مواد غذایی و کاهش منابع انرژی از جمله خطرات عمده زیست محیطی به شمار می‌روند که با ورود استارت آپ‌ها به این حوزه می‌توان، تهدید را به فرصت تبدیل کرد.

استارت آپ‌های برتر حوزه بازیافت زباله‌های غذایی

به گزارش کارآفرین نیوز، یکی از اصلی ترین مشکلات کشورها، مسئله مربوط به زباله های غذایی است. براساس تخمین سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، سالانه ۱.۴ میلیارد تُن مواد غذایی هدر می رود.

از طرفی، وضعیت کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه در زمینه مقدار اتلاف مواد غذایی و همچنین نوع آن، با یکدیگر تفاوت دارد. در واقع کشورهای توسعه یافته، میزان مربوط به هدررفت مواد غذایی فرآوری شده و آماده مصرف بیشتری دارند، در حالی که در کشورهای در حال توسعه به دلیل بهره‌وری کم در فراوری مواد غذایی، بیشترین آمار مربوط به اتلاف مواد غذایی خام در مزارع، واحدهای فراوری و توزیع است.

هدر رفت مواد غذایی در ایران

آمارهای فائو نشان می دهد که میزان هدررفت غذای مردم ایران ۲.۷ درصد کل جهان است. به بیان دیگر، سالانه ۳۵ میلیون تُن غذا که معادل غذای ۱۸ میلیون نفر است و یک سوم مواد غذایی تولید شده در کشور را تشکیل می‌دهد، دور ریخته می‌شود.

عجیب اینجاست که ارزش ریالی این اسراف مردم، معادل ۳۸۰ میلیارد دلار بوده که حدود ۱۰ برابر کل کشورهای اروپایی است.

استارت آپ‌های برتر حوزه بازیافت زباله‌های غذایی

البته باید میزان مصرف آب را برای تولید مواد غذایی نیز در نظر گرفت، با این اوصاف سالانه ۳۵ هزار میلیارد متر مکعب آب به علت هدر رفت مواد غذایی از دست می رود.

آمارها نشان می دهد، بیشترین اتلاف غذایی کشور، مربوط به گروه نان، میوه، سبزی و برنج است، بر این اساس، ۳۰ درصد ضایعات در بخش نان، ۲۵ تا ۳۰ درصد در میوه‌ها و سبزیجات، ۱۰ درصد در برنج و ۲۵ درصددر خرما اتفاق می‌افتد.

کارشناسان اعتقاد دارند، تولید زباله غذایی سبب تشدید بحران آب و هوایی می شود. در واقع به هدر رفت مواد غذایی به کمبود غذا و آب، کاهش تنوع زیستی و افزایش انتشار گازهای گلخانه ای کمک می کند.

تشدید زباله های مواد غذایی در جهان سبب شده که تیم های مختلفی به دنبال حل این معضل بزرگ باشند. به همین منظور استارت آپ های مختلفی برای این منظور تاسیس شده اند. در زیر به معرفی برخی از استارت آپ هایی که به دنبال حل مشکل هدر رفت مواد غذایی هستند، خواهیم پرداخت.

اسب دریایی (Ecotone Renewables)

یک استارت آپ آمریکایی در حوزه دفع مواد غذایی و ضایعات گیاهی است. برخلاف رویه های مرسوم که زباله های غذایی دفن می شود، این استارت آپ این زباله ها را احیا می کند.

استارت آپ Ecotone Renewables از طریق فرآینده هضم بی هوازی، زباله های مواد غذایی را به انرژی های تجدید پذیر و کود غنی از مواد مغذی تبدیل می کند.

Ecotone Renewables

مدیر اجرای این شرکت در خصوص استارت آپ اسب دریایی می گوید: «برنامه Ecotone گسترش از طریق ساخت و فروش سیستم‌های بیشتر برای جوامع است تا آنها بتوانند حلقه‌های غذایی مربوطه خود را به صورت محلی ببندند و از کشاورزی محلی حمایت کنند.»

اسپولیر آلرت (Spoiler Alert)

دفتر مرکزی این استارت آپ در بوستون آمریکا است. این استارت آپ یک پلتفرم مدیریت فروش B۲B است که تولید کنندگان و توزیع کنندگان مواد غذایی را با شبکه ای از کانال های تخفیف به یکدگیر متصل می کند.

Spoiler Alert

Spoiler Alert با فروشگاه ها، سازمان های رفع گرسنگی و برندهای بزرگ موادغذایی همکاری می کند. این استارت آپ نرم افزای تهیه کرده است که به مدیریت روند فروش با تخفیف و اهدای موجودی مواد غذایی کم گردش، اضافی، متوقف شده یا خراب شده کمک می کند.

فناوری Spoiler Alert ترکیبی از اتوماسیون گردش کار، هوش تقویت شده، تجارت الکترونیکی عمده فروشی، قابلیت ردیابی و مدیریت زنجیره تامین است. پلت فرم مدیریت و تجزیه و تحلیل این شرکت به گونه ای طراحی شده که میزان انبارداری کالا را در نظر گرفته و بر اساس هوش مصنوعی، اقداماتی از قبیل تخفیف و کانال های فروش را به فروشنده اعلام می سازد.

بیوبین (Bio-Bean)

Bio-Bean یک استارتاپ بیوتکنولوژی در انگلستان بوده که فرآیند بازیافت تفاله قهوه به سوخت های زیستی پیشرفته را صنعتی کرده است. آرتور کِی موسس این شرکت پس از اینکه متوجه تشکیل لایه ای روغن روی یک فنجان قهوه سرد شد، تحقیق در مورد اینکه آیا می توان از قهوه برای تولید گلوله های زیست توده استفاده کرد را آغاز کرد.

Bio-Bean

آرتور کِی سرانجام اولین کارخانه بازیافت قهوه در مقیاس صنعتی را در سال ۲۰۱۳ بنا کرد. Bio-Bean با زنجیره های تامین موجود برای جمع آوری و تجمیع چندین تن ضایعات تفاله قهوه که توسط کارخانه های قهوه، کافه ها، مراکز حمل و نقل و دفاتر تولید می شود، همکاری می کند.

این زباله ها سپس به صورت گلوله های زیست توده بازیافت می شوند که می توان از آن ها برای گرمایش ساختمان ها استفاده کرد.

پنیکس (Phenix)

این استارت آپ در سال ۲۰۱۴ در پاریس تاسیس شد. پنیکس قصد دارد با بهره گیری از چندین رویکرد مختلف اطمینان حاصل کند که محصولات فروش نرفته به هیچ عنوان هدر نروند.

رویکرد فروش مواد غذایی از طریق تلفن همراه، اهدا به خیریه ها، استفاده مجدد (در صورت امکان) و تبدیل مواد غذایی به خوراک دام از رویکرد های این استارت آپ است.

Phenix

همچنین پنیکس با انواع مشاغل از جمله خرده فروشان بزرگ مواد غذایی، مشاغل محلی، تولیدکنندگان، کارخانه داران، عمده فروشان و برگزارکنندگان رویدادها همکاری می کند تا بسته به میزان غذای مورد نیازشان راهکارهای مختلفی را به هر کدام ارائه دهد.

از سوی دیگر Phenix همچنین با شرکای خود همکاری می کند تا با ارائه آموزش، پشتیبانی، بازدیدهای میدانی و کمپین های آگاهی، آن ها را در جهت عملکرد بدون پسماند راهنمایی کند. اوایل امسال، این شرکت از طرف بخش سرمایه گذاری خطر پذیر Danone یعنی Danone Manifesto Ventures بودجه ای دریافت کرد. دیگر سرمایه گذاران شامل ETF Partners، Sofiouest و INCO می شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =