بازپرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن با احتساب دوران ساخت در کلانشهرها، شهرها و روستاها مشخص شد.

میزان اقساط وام نهضت ملی مسکن مشخص شد

به گزارش کارآفرین نیوز، محمدحسن علمداری عضو هیات ‌مدیره بانک مسکن جزییاتی از نحوه بازپرداخت تسهیلات ساخت طرح نهضت ملی مسکن را با تسهیلات ابلاغی جدید از سوی بانک مرکزی، اعلام کرد.

وی افزود: بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار و ابلاغ بانک مرکزی بانک‌ها مکلف شدند سالانه ۳۶۰ هزار میلیارد تومان از تسهیلات خود را به بخش مسکن اختصاص دهند.

عضو هیات مدیره بانک مسکن اظهار کرد: بازپرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن با لحاظ ۳ سال دوران ساخت و بازپرداخت ۱۷ ساله به این نحو خواهد بود که برای تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی بدون سود دوران ساخت ماهانه هفت میلیون تومان قسط توسط مشارکت‌کنندگان و دریافت‌کنندگان واحدها پرداخت می‌شود. تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی نیز با احتساب ۳ سال دوران ساخت و بازپرداخت ۱۷ ساله ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی با احتساب ۳ سال دوران ساخت و بازپرداخت ۱۷ ساله ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

اخبار مرتبط:

هزینه مسکن در سبد خانوار ساکن شهرها بیش از ۶۰ درصد شد

احکام مالیاتی قانون جهش تولید مسکن ابلاغ شد

تعداد پروانه‌های ساختمانی در فصل بهار کاهش یافت

دو باید کلیدی در موفقیت طرح ملی مسکن

ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی در ۴ سال شدنی است

مسکن

وی گفت: بازپرداخت تسهیلات مسکن روستایی طرح نهضت ملی مسکن که ۲۵۰ میلیون تومان است، با لحاظ ۳ سال دوران ساخت و بازپرداخت ۱۷ ساله ۴ میلیون تومان تعیین شده است.

علمداری اضافه کرد: چنانچه سازندگان طی دو سال واحدها را به اتمام برسانند، بازپرداخت تسهیلات نیز ۱۸ ساله خواهد شد که میزان اقساط نسبت به آن کاهش پیدا می کند.

یادآور می شود، طرح نهضت ملی مسکن یکی از سیاست‌های کلان دولت سیزدهم در حوزه مسکن است که بر اساس این سیاست، احداث ۴ میلیون واحد مسکونی طی ۴ سال در برنامه دولت قرار گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =