امنیت بالا در کنار امکان پرداخت هزینه‌های روزمره، سبب گسترش روزافزون سرمایه‌گذاری در بیت کوین شده، حال این سوال مطرح است که آیا باید بیت‌کوین را چشم‌انداز آینده بازارهای مالی بدانیم؟

بیت‌کوین حکمران آینده بازارهای مالی جهان است؟

به گزارش کارآفرین نیوز، سیستم‌های گردش مالی که توسط افراد یا سازمان‌ها اداره می‌شوند، دارای قوانین پایداری نبوده و بسته به شرایط اجتماعی، سیاسی و یا تغییر مدیران، دچار تغییر و تحول می‌شوند، اما بیت‌کوین مسیری متفاوتی دارد. در واقع قوانین سیستمی بیت‌کوین قوانین ثابتی بوده که تراکنش‌هایی که از طریق آن انجام می‌شود را نمی‌توان به طور تصادفی تغییر داد.

تجارت الکترونیک، بیمه، بانکداری، مدیریت سازمان‌ها و ... همگی با ظهور بیت‌کوین تقویت شده‌اند.

هدایت و محافظت برخی از شرکت‌ها نظیر NYDIG سبب شده افراد بیشتری امنیت ارز دیجیتالی بیت‌کوین را تایید کنند. از سوی دیگر بیت‌کوین چشم‌انداز مالی برای میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری را هموار کرده است.

بیت‌کوین و امنیت

این ارز دیجیتالی دارای سیستم امنیتی فوق‌العاده قوی است. به عقیده کارشناسان، حدس زدن یک کلید بیت‌کوین مانند شکافتن هسته اتم است.

بیت کوین

امنیت بیت‌کوین بر سه اصل اساسی بوده است. عدم امکان حدس زدن کلید بیت‌کوین، رمزنگاری پیچیده بلاک‌چین و ماهیت غیرمتمرکز اعتبارسنجی به‌ عنوان این سه اصل اساسی شناخته می‌شوند.

نکته دیگری که به آن باید توجه کرد، این بوده که سیستم ذخیره‌سازی بیت‌کوین نیز بسیار خاص است. در واقع برای ذخیره‌سازی کلیدهای بیت‌کوین، دوراه «کیف پول گرم و انبار سرد» وجود دارد.

نقطه قوت ذخیره‌سازی سرد بیت‌کوین این بوده که از طریق حذف رمز بیت‌کوین، از فضای آنلاین و قراردادن آن در فضای فیزیکی امکان هک شدن بسیار کاهش پیدا می‌کند. به بیان دیگر ذخیره‌سازی سرد بیت‌کوین آن را از آسیب‌های دنیای فیزیکی ایمن نگه می‌دارد.

لایتنینگ

از سوی دیگر با بهره‌گیری از فناوری‌هایی نظیر شبکه لایتنینگ، امکان پرداخت هزینه‌های کم (خرید از خرده‌فروشی) نیز با استفاده از بیت‌کوین فراهم می‌شود.

در واقع بیت‌کوین برای پرداخت‌ها حالت نرمالی ارائه نمی‌دهد و افراد باید از تکنولوژی لایه دو که در هسته اصلی مطالعات بیت‌کوین قرار دارد، استفاده نمایند.

بیت کوین

لایتنینگ پُرکاربردترین فناوری لایه دو بوده که بیت کویت را به یک ارز واقعی تبدیل می‌کند. فناوری لایتنینگ این امکان را فراهم می‌سازد که هر نوع تراکنش، به‌ جای ثبت در بلاک‌چین از کانال‌های فرعی روی شبکه انجام شود و از این طریق سرعت معاملات افزایش یابد.

شبکه لایتنینگ، کانال‌های پرداختی روی شبکه اصلی ایجاد می‌کند. این کانال‌های به‌ مانند یک پل دوطبقه بخشی از ترافیک شبکه اصلی را دریافت می‌کنند. در نتیجه با بهره‌گیری از آن، بلاک‌چین بیت‌کوین توانایی بیشتری برای پردازش تراکنش‌ها و شانس بیشتری برای پذیرش از سوی صاحبان کسب‌وکار به‌ عنوان یک سیستم پرداخت خواهد داشت.

کاربران لایتنینگ با ایجاد کانال پرداختی بین خود قادر خواهند بود هر تعداد تراکنش که مایل باشند را به‌ صورت دونفره و در عین‌ حال با سرعت بالا و هزینه کمتر انجام دهند. در واقع افراد دیگر برای پرداخت‌های روزمره مثل خرید از خرده‌فروشی با بیت‌کوین، نیازی ندارند که مدت طولانی را برای تایید تراکنش منتظر بمانند.

وضعیت بازار بیت‌کوین

ارزش امروز بیت‌کوین مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، به‌ طوری که بیت‌کوین که روز قبل تا ۴۷ هزار و ۷۵۹ دلار رسیده بود، امروز با کاهش ۱.۶۵ درصدی به ۴۶ هزار و ۹۳۰ دلار رسید.

بیت کوین

داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که برخلاف سقوط ۷ ماه پیش قیمت، نهنگ‌های بازار، بیش از آنکه مشغول فروش بیت‌کوین‌های خود باشند، به دنبال انباشت واحدهای جدید هستند. با این‌ وجود، در نمای روزانه و هفتگی بازار نشانه‌هایی نزولی دیده می‌شود که در صورت تایید می‌تواند با اصلاح عمیق‌تر قیمت همراه باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =