کارشناس بازار سرمایه وضعیت این روزهای شاخص بورس را پُر ابهام عنوان کرد و گفت: تا زمانی که ابهامات موجود برطرف نشوند، وضعیت بورس صعودی نخواهد شد.

آینده بورس؛ ریزش گذرا یا ادامه‌دار؟

به گزارش کارآفرین نیوز، بورس در مسیر اصلاح شاخص قرار دارد و در روزهای اخیر، کانال حمایتی یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد را از دست داد.

در واقع بورس تمامی روزهای هفته را سرخ سپری کرد و پس از پنج ماه به کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد سقوط کرد. با وجود اینکه برخی از تحلیل گران وضعیت بورس را ناامید کننده عنوان می کنند، اما برخی دیگر وضعیت فعلی را گذرا دانسته اند.

حامد سِتاک در گفت و گو با کارآفرین نیوز در خصوص وضعیت فعلی بورس، گفت: در بورس اتفاق نادری رخ داده است. با وجود اینکه در هفته های اخیر نرخ ارز صعودی بوده، اما روند بورس منفی بود.

ریزش بورس

وی ادامه داد: همواره شاهد این بوده ایم که با افزایش نرخ ارز، شاخص بورس صعودی و مثبت است که در حال حاضر به دلیل وجود ابهام در بازار سرمایه، افزایش نرخ ارز تاثیری بر روند شاخص بورس نداشته است.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، وضعیت بورس به فضای کسب و کار کشور مربوط می شود. وی افزود: از آنجایی که فضای کسب و کار مشخص نبوده و سیاست های برجامی طرف مقابل مشخص نشده است، وضعیت بورس قرمز است.

ستاک، وضعیت بورس در بلند مدت را مثبت ارزیابی کرد و گفت: ما در بلندمدت این واگرایی را مشاهده نخواهدیم کرد و به مانند سایر بازار های موازی روند بورس صعودی خواهد شد، ولی باید به انتظار نشست تا سرنوشت مذاکرات برجامی مشخص شود.

بودجه ۱۴۰۱ و بورس

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص کاهش مالیات تولید در بوجه سال آینده و روند آن بر بازار سرمایه، گفت: کاهش ۵ درصدی مالیات تولید برای همه صنایع و شرکت های بورس اتفاق مثبتی است که باید دید شرکت ها بر اساس سیاست های خود چگونه از آن بهره خواهند برد.

وی در انتها اظهار داشت: در صورتی که سیاست شرکت ها مثبت باشد، شاهد سودآوری این واحدها خواهیم بود و به تبع آن قیمت هر سهم افزایش پیدا خواهد کرد. در واقع این اتفاق می تواند تاثیر مثبتی بر روند بورس داشته باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =