این روزها فعالیت برترین استارتاپ‌های دنیا به سمتی می‌رود که هم مشکلی از زندگی انسان‌ها را رفع کند و هم به پایداری زمین کمک کند. از جمله آنها استارتاپ EVERY است که حل مشکلات زیست محیطی و سلامتی افراد را هدف قرار داده است.

 استارتاپ EVERY پروتئین حیوانی با منشاء غیرحیوانی تولید کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، منابع طبیعی بسیاری برای رونق صنعت دامپروری مورد نیاز است. آمارها نشان می دهد حدود ۷۷ درصد از زمین های کشاورزی سطح کره زمین در مقاطعی یا تمام طول سال برای تغذیه و تعلیف دام و طیور مورد استفاده قرار می گیرد. این در حالی است که فقط ۱۷ درصد منابع مورد نیاز زنجیره غذایی را تامین می کند.

برای نگهداری طیور و حیوانات در مرغداری ها و دامداری های سنتی و صنعتی، به زمین و آب فراوان نیاز است. استفاده بیش از اندازه و مداوم از منابع طبیعی، تمام سیاست ها و تلاش های فعالان محیط زیست در مورد پایداری زمین را تحت تاثیر قرار می دهد.

استارتاپ EVERY

استارتاپ Every در نوامبر ۲۰۱۴ (آبان ۱۳۹۳) با ایده آرتور الیزاندو و دیوید آنچل؛ دو کارآفرین نوپرداز در کالیفرنیا تاسیس شد. این دو کارآفرین، اوایل سال ۲۰۱۴ در همایش "جامعه تولیدکنندگان محصولات کشاورزی و دامپروری" با هم آشنا شدند و با هم افزایی توانستند ایده تولید پروتئین تخم مرغ از کشت سلولی را به واقعیت پیوند بزنند.

این استارتاپ ابتدا با نام کلارا فودز (Clara Foods) در زمینه امنیت بیوتکنولوژی مواد غذایی تاسیس شد، ولی با گسترش فعالیت ها و تحقیقات در زمینه بیوتکنولوژی، در فرایند ریبرندینگ، نامش به EVERY تغییر کرد.

این استارتاپ در زمینه بیوتکنولوژی، فعالیت ها و تحقیقات بسیار گسترده ای در دست انجام دارد. استارتاپ Every با استفاده از مخمّر، شکر را به پروتئین هایی تبدیل می کند که کاملا" مشابه پروتئین های حیوانی است. این پروتئین ها با منشاء غیرحیوانی دقیقا" کارکرد، خواص و طعم و مزه پروتئین های حیوانی را دارد و در صنایع غذایی مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین این استارتاپ، با تولید پروتئین از فرایند تخمیر میکروبی در راستای کاهش استفاده از آب، زمین و سایر منابع طبیعی عمل می کند.

استارتاپ EVERY

از سوی دیگر واکنش آلرژیک به سفیده تخم مرغ با منشاء حیوانی در افراد بسیاری (به ویژه کودکان) شایع است که به همین دلیل در مصرف آن احتیاط می کنند. اما خوراکی های تولید شده از پروتئین تولیدی این استارتاپ را می توان با اطمینان بیشتر و بدون نگرانی از بروز حساسیت مصرف کرد.

شتاب دهنده ایندای بایو(IndieBio) از زیرمجموعه های SOSV؛ غول سرمایه گذاری دنیا حامی اصلی این استارتاپ است.

 استارتاپ EVERY پروتئین حیوانی با منشاء غیرحیوانی تولید کرد

در سال ۲۰۱۹ میلادی Grupo Bimbo؛ یکی از بزرگترین کارخانه های تولید نان و مواد غذایی که علاوه بر مکزیک، در ۳۳ کشور دنیا فعالیت می کند در این استارتاپ سرمایه گذاری کرد. این کارخانه که از سال ۱۹۴۵ در حال فعالیت است با گردش مالی سالانه ۱۵ میلیارد دلاری و ۱۰۰ برند مختلف دارای ۱۳ هزار نوع محصول، یکی از مشتریان اصلی این استارتاپ است.

الیزاندو؛ هم - بنیانگذار این استارتاپ می گوید: ما به رویکرد پایدار، ایمن و اخلاق مدار در زمینه مواد اولیه برای تولید موادغذایی اعتقاد راسخ داریم. باور داریم که می توان آینده امنیت غذایی دنیا را در قرن ۲۱ متحول ساخت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =