گوگل نیز پس از اپل و متا، برنامه‌های خود در حوزه واقعیت افزوده را به زودی اعلام خواهد کرد.

ورود گوگل به حوزه واقعیت افزوده

به گزارش کارآفرین نیوز، شواهد حکایت از این دارد که این شرکت روی توسعه سیستم عامل واقعیت افزوده یا Augmented Reality OS برای تولید محصولی خلاقانه در این زمینه کار می‌کند.

گوگل به دنبال استخدام کارمندان جدید برای توسعه «سیستم عامل واقعیت افزوده» است.

واقعیت افزوده گوگل

بررسی ها نشان می دهد که «مارک لوکوفسکی» به عنوان «سرپرست تیم سیستم عامل واقعیت افزوده» گوگل انتخاب شده است. لوکوفسکی سابقه چهار ساله به عنوان مدیر کل سیستم عامل اوکلوس/متا (فیسبوک سابق) را در کارنامه خود دارد. همچنین او ۱۶ سال در مایکروسافت و ۵ سال نیز در گوگل مشغول به فعالیت بوده است.

گوگل پس از جذب لوکوفسکی به دنبال کارمندانی در حوزه توسعه دهنده ارشد نرم افزار، مهندس ارشد نرم افزار و مدیر ارشد فناوری توسعه دهنده نرم افزار است.

گوگل در خصوص موقعیت شغل توسعه دهنده ارشد نرم افزار خود ذکر کرده است: «تیم ما در حال ساخت اجزای نرم افزاری است که سخت افزار محصولات واقعیت افزوده (AR) ما را کنترل و مدیریت می‌کند. این اجزای نرم افزاری روی دستگاه‌های AR اجرا می‌شوند و نزدیک‌ترین بخش آن‌ها به سخت افزار هستند.»

واقعیت افزوده گوگل

غول دنیای اینترنت تا به امروز سیستم‌های عاملی از جمله اندروید، کروم اواس، گوگل کست و فیوشا را توسعه داده و به نظر می‌رسد این شرکت، به سیستم عامل جدیدی روی آورده که قرار است سخت‌افزار نسل بعدی، یعنی هدست‌ها و عینک‌های واقعیت افزوده از آن بهره ببرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.