رییس کل بانک مرکزی با اشاره به عرضه حدود ۲۰ میلیارد دلار ارز در سامانه نیما در ۸ ماهه ابتدای امسال، گفت: بانک مرکزی بر بازار ارز مسلط است و اجازه هیچگونه کمبودی را نمی‌دهد.

۲۰ میلیارد دلار ارز در سامانه نیما عرضه شد

به گزارش کارآفرین نیوز، علی صالح‌آبادی درباره وضعیت بازار ارز، بیان کرد: در حوزه ارز امسال وضعیت کشور از نظر اسکناس و حواله بسیار مناسب است؛ حدود ۲۰ میلیارد دلار، ارز در ۸ ماهه ابتدایی امسال در سامانه نیما عرضه شده است.

ارز

تامین ۳۶میلیارد دلار ارز برای واردات

وی افزود: همچنین از ابتدای امسال برای واردات حدود ۳۶ میلیارد دلار ارز تامین شده که این رقم معادل کل سال قبل است.

تامین ارز

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: در حوزه اسکناس نیز حدود ۱.۳ میلیارد دلار در بازار متشکل ارزی معامله شده که این عدد بیش از ۳ برابر مدت مشابه پارسال است.

وضعیت ارزی کشور مناسب است

صالح‌آبادی، تصریح کرد: فروش نفت، فرآورده‌ها و محصولات غیرنفتی به خارج خیلی خوب است و مشکلی در سامانه‌ها و بازارهای رسمی نداریم؛ عرضه‌ها به خوبی تا پایان سال انجام می‌شود و با توجه به اینکه هیچگونه کمبود و محدودیتی نداریم، بازارها نسبتا متعادل است. درباره بازارهای غیررسمی امکان دارد حَسَب انتظارات، تغییراتی وجود داشته باشد که در حال حاضر این موضوع نیز تعدیل شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان ادعا کرد که بازار ارز در مدیریت بانک مرکزی است؟ توضیح داد: بانک مرکزی اجازه ایجاد هیچگونه کمبودی را نمی دهد و با تامین ارز با همکاری همه بخش‌ها و صادرات نفتی و غیرنفتی بر بازار ارز مسلط است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =