بازار سهام در هفته گذشته نوسان بالایی را تجربه نکرد ولی به روند نزولی ادامه داد، به‌ گونه‌ای که شاخص کل در چهارم آذر بازدهی منفی ۴.۵ درصد را تجربه کرد.

بازدهی منفی ۴.۵ درصدی بورس در آخر پاییز

به گزارش کارآفرین نیوز، در این هفته سرخ‌پوشی بر بازار حکم‌فرما بود. علاوه بر بازدهی منفی شاخص کل، شاخص هم وزن نیز در این هفته با بازدهی منفی ۵.۲ درصد روبرو شد.

میانگین ارزش معاملات کل هفته جاری ۱۲ هزار و ۹۲۱ تومان بود که نسبت به رقم ۱۵ هزار و ۱۶۵ میلیاردی هفته پیشین، افت ۱۵ درصدی داشته است.

معملات بازار نشان می دهد که در هفته چهارم آذر، سرمایه گذاران علاقه مند به خرید سهام نبودند و همچنان فروشندگان تعیین کننده بازار هستند.

بورس

آنچه که مشخص است، بی‌اعتمادی در بازار موج می زند و همین بی‌اعتمادی سبب شده است که بازار بورس کم رمق باشد.

در این هفته تراز حقیقی‌ها در بازار منفی بود و حقیقی‌های بازار به دنبال خروج پول های خود از بازار بودند. البته بخشی از حقیقی‌ها به دنبال انتقال سرمایه حود به صندوق های با درآمد ثابت بودند.

بررسی روند بورس در بازده زمانی ۱۷ الی ۲۴ آذرماه نشان می‌دهد که بی‌اعتمادی علت اصلی روند نزولی است و خارج‌شدن از وضعیت موجود نیاز به اهرم ها و مولفه های دیگری دارد، البته نباید انتظار داشت، روند بورس در کوتاه مدت تغییر چندانی داشته باشد.

پیش‌بینی بورس برای هفته انتهای پاییز

بازار سرمایه بیش از هر زمانی نیازمند ورود بورس است و تا زمانی که این اتفاق رخ ندهد، روند مثبتی رخ نخواهد داد. با وجود ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۱ و بازگشت نمادهای خودرویی، اما بورس نیازمند ورود نقدینگی و به نتیجه رسیدن مذاکرات هسته‌ای است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.