قیمت سکه که در آخرین روز هفته گذشته، ۱۳ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان بود، با وجود نوسان قیمت، نسبت به هفته گذشته ۰.۸۶ درصد رشد قیمت ثبت کرد.

رشد قیمت سکه در واپسین روزهای پاییز

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی روند قیمت ها در بازار انواع سکه طلا نشان می دهد که قیمت سکه در روز پنج‌شنبه ۱۳ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان قیمت خورد.

با وجود افزایش قیمت سکه، طلا نسبت به هفته گذشته ۱۷ هزار تومان ارزان شد. بهای هر گرم طلا روز پنج‌شنبه به یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید.

طلا

افزایش قیمت سکه در هفته اخیر موجب شده است که برخی از معامله‌گران تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این بازار داشته باشند.

در روز چهارشنبه سکه تمام تا مرز ۱۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیشروی کرد، با این‌ وجود به دلیل کاهش نرخ دلار، قیمت آن نزولی شد و در نهایت ۱۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت خورد.

بر پایه این گزارش، در هفته اخیر حباب سکه نیز افزایش‌ یافته است، موضوعی که نشان می‌دهد قیمت سکه کمتر بوده، با این‌ وجود برخی اعتقاد دارند قیمت سکه افزایش خواهد بود.

از طرف دیگر بالا بودن حباب سکه سبب می‌شود، افراد سکه‌های خود را به فروش رسانده و به سمت خرید و فروش ارز حرکت کنند.

آنچه که مشخص است هنگامی که حباب سکه رشد می‌کند، ارزش ذاتی طلا کاهش پیدا کرده و بر همین اساس تحلیل گران اعتقاد دارند بازار روند اصلاحی خواهد داشت، در عین حال، عامل اصلی در تعیین قیمت سکه، به دلار مربوط می‌شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.