قیمت دلار آمریکا طی ۶ روز گذشته با افت و خیز همراه بوده و وارد کانال ۲۹ هزار تومان شد.

افت و خیز ۶ روزه نرخ ارز در بازار

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی ها نشان می دهد که نرخ ارز در آخرین هفته آذرماه با افت و خیز همراه بود و از روز شنبه شاهد روند کاهشی قیمت دلار آمریکا بودیم و با اینکه طی هفته گذشته این نرخ به بالای ۳۰ هزار تومان رسیده بود، حالا شاهدیم که ارز در بازار آزاد با قیمت حدود ۲۹ هزار تومان معامله می شود.

افت نرخ دلار در بازار پایان آذر

در پی تحلیل های مثبتی که از روند مذاکرات اخیر برجام از سوی فعالان این عرصه ارائه شد، قیمت دلار آمریکا از روز شنبه ۲۰ آذرماه کاهشی شد و در روز یکشنبه با قیمت ۲۹ هزار و ۵۵۰ تومان در بازار آزاد معامله می شد.

البته، روز یکشنبه قیمت دلار آمریکا در صرافی ملی نسبت به روز شنبه ۱۴ تومان کاهش داشت و ۲۷ هزار و ۶۹۳ تومان نرخ گذاری شد که این روند در روز دوشنبه هم ادامه دار بود و با کاهش ۰.۵ درصدی ۲۷ هزار و ۲۸۷ تومان قیمت گذاری شد.

در روز سه شنبه ۲۳ آذرماه هم شاهد افت قیمت دلار در صرافی ها بودیم به طوری که قیمت آن به ۲۷ هزار و ۱۵۰ تومان رسید.

با توجه به اینکه برگزاری مذاکرات وین در کاهش قیمت ارز بی تاثیر نیست، تحلیل گران این بازار معتقدند با ادامه این روند ممکن است باز هم شاهد کاهش نرخ دلار در بازار آزاد به کمتر از ۲۸ هزار تومان باشیم.

ارز

اخبار مرتبط:

واکنش بازار ارز به شروع مذاکرات هسته‌ای

تک نرخی کردن ارز؛ شاید وقتی دیگر

گام‌هایی برای آزادسازی منابع بلوکه ایران

احتمالا پرداخت ارز ۴۲۰۰ تومانی تا پایان سال ادامه می‌یابد

این در حالی است که، در ادامه نوسانات نرخ ارز طی هفته گذشته دلار آمریکا روز پنج شنبه ۲۵ آذرماه در صرافی ملی بدون تغییر نسبت به روز چهارشنبه، ۲۷ هزار و ۴۲۱ تومان نرخ گذاری شد و در بازار آزاد دوباره وارد کانال ۳۰ هزار تومان شد که حاکی از افزایش قیمت ها است.

با این وجود، هنوز هم تحلیل گران این بازار به کاهش قیمت ارز در پی توافقات برجامی امید دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.