استارتاپ فین تِکی نورث وان با کاهش هزینه تراکنش‌ها و امکان اتصال به سایر ابزارهای پرداخت، جایگاهی در میان برترین استارتاپ‌های نئوبانکی دنیا تصویر می‌کند.

نورث وان؛ استارتاپی برای استارتاپ‌ها

نورث وان (NorthOne)؛ نام استارتاپ فین تکی مستقر در نیویورک که خدمات بانکداری دیجیتال به استارتاپ ها، کسب و کارهای کوچک و فریلنسرها ارائه می کند کم کم بین صاحبان استارتاپ ها رد و بدل می شود.

نورث وان در سال ۲۰۱۶ میلادی تاسیس شد و با هدف ایجاد توازن و تعادل مجدد در اقتصاد جهان‌شمول و فراگیر، ماموریت خود را از پایین ترین رده های اقتصاد نوین آغاز کرد.

NorthOne

در حالی که حساب های تجاری بانک های برند و پُر آوازه جهانی، پس از گسترش کسب و کار استارتاپ ها محدودیت هایی برای ادامه فعالیت حساب های اولیه ایجاد می کنند و صاحبان استارتاپ ها پس از رونق کسب و کار باید نوع حساب خود را تغییر دهند که افزایش هزینه ها و کارمُزدها از تبعات آن است، نورث وان با حساب های تجاری ۱۰ دلاری در ماه، به استارتاپ ها در هر سطحی از رشد، خدمات ارائه می کند، بدین معنا که نیاز نیست استارتاپ ها برای پرداخت های ACH، وجه بیشتری پرداخت کنند. حواله ACH؛ انتقال الکترونیکی پول بین بانکی پایا است که از طریق شبکه Automated Clearing House‌ انجام می شود.

علاوه بر این، صاحبان استارتاپ ها می توانند حساب های نامحدود برای مقاصد جداگانه به صورت زیرمجموعه حساب اصلی ایجاد کنند مثلا" حساب های مالیاتی یا حقوقی به صورت زیر مجموعه حساب اصلی ایجاد کنند.

اپلیکیشن کاربر پسند موبایلی، قیمت گذاری شفاف و بدون تغییر، ابزارهای بانکی فناوری محور با کاربَری آسان از جمله مزایایی است که نورث وان با ارائه حساب بانکی تجاری بر روی یک پلتفرم ساده توانسته است بسیاری از نیازهای کارآفرینان را در هر سطحی از رشد کسب و کار برطرف سازد.

NorthOne

"ایتان بنسوسان" و "جاستین آدلر"؛ هم- بنیانگذاران این استارتاپ فین تکی می گویند: یک سال اول فقط با کارآفرینان و صاحبان کسب و کارها دیدار و مصاحبه کردیم تا بفهمیم استارتاپ ها چه نیازهای بانکی ویژه یا چه درخواستی دارند که بانک های سنتی به آنها وَقعی نمی نهند. در سال ۲۰۱۷ برای اداره بهتر امور و فهم ایرادات نسخه آزمایشی، کار را با منتخبان استارتاپی آغاز کردیم تا راحت تر بتوانیم نواقص پلتفرم را رفع کنیم.

این دو کارآفرین، استارتاپ خود را در سال ۲۰۱۹ برای استفاده عمومی عرضه کردند و تاکنون صاحبان بسیاری از استارتاپ ها در کشورهای مختلف قاره آمریکا از این اپلیکیشن موبایلی استفاده می کنند.

از آنجا که استارتاپ فین تِکی نورث وان، یک بانک واقعی نیست و شعبه فیزیکی ندارد، خدمات بانکی مورد نیاز را برای اطمینان خاطر صاحبان کسب و کارها از طریق Bancorp Bank‌ ارائه می دهد و حساب ها را تا سقف ۲۵۰ هزار دلار نزد شرکت بیمه فدرال بیمه می کند. Bancorp Bank؛ در آمریکا به بانک استارتاپ های نئوبانکی معروف است.

Bancorp Bank

اپلیکیشن رایگان فاکتورساز نورث وان به کارآفرینان کمک می کند فاکتور و رسید هزینه های انجام شده را بایگانی کنند و نحوه و زمان پرداخت ها را به صورت طبقه بندی شده بررسی کنند. اپلیکیشن نورث وان که هم برای سیستم های اندروید و هم iOS در دسترس است، می تواند نسبت به افزایش هزینه ها و پرداخت های هنگفت و خارج از عرف نیز به صاحب استارتاپ هشدار دهد.

ویژگی مهم اپلیکیشن بانکی نورث وان، قابلیت اتصال و همکاری با بسیاری از ابزارهای مالی مشابه موجود مانند Wave، PayPal، Square و Stripe‌ است.

چند شتاب دهنده از جمله plug & Play از این استارتاپ حمایت کرده اند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.