معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در سال ۹۹ یک هزار و ۵۷۷ واحد راکد در شهرک های صنعتی کشور احیا شده است، افزود: این موضوع به ایجاد اشتغال ۲۵ هزارو ۹۸۸ شغل جدید منجر شده است.

یک هزار و ۵۷۷ واحد راکد صنعتی در سال ۹۹ احیا شد

به گزارش کارآفرین نیوز از ایرنا، علی رسولیان با اشاره به آمار حدود ۱۸ درصدی واحدهای غیرفعال حاضر در شهرک‌های صنعتی، افزود: پارسال احیا و فعال ‌سازی یک‌هزار و ۵۰۰ واحد راکد موجود در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور پیش‌بینی شده بود، که یک‌هزار و ۵۵۷ واحد احیا شدند.

 به گفته وی حاصل این اتفاق انجام چهار هزار و ۶۱۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید در این واحدها و ایجاد ۲۵ هزار و ۹۸۸ شغل جدید در آنها بود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه برای سال ۱۴۰۰ نیز احیای یک‌هزار و ۶۰۰ واحد در مجموعه شهرک‌های صنعتی و همچنین ۸۰۰ دیگر در خارج از این مجموعه را در دستور کار داریم، ادامه داد: مشکل ۵۶ درصد واحدهای یادشده کمبود نقدینگی و تامین مالی است و علاوه بر آن نبود بازار، اختلاف شرکا، تامین مواد اولیه، مشکلات قضایی و زیرساختی، مالیات و تامین اجتماعی، سایر مشکلات عمده را تشکیل می‌دهد.

رسولیان ادامه‌داد: بدیهی است که واحدهایی که مشکل تامین نقدینگی دارند در ادامه به بانک‌ها معرفی می‌شوند، همچنین این سازمان به ارائه ضمانت‌نامه به واحدهایی که نیازمند ضمانت‌نامه بانکی باشند اقدام می‌کند.

وی اضافه‌کرد: برای سایر واحدهایی که با مشکلات قضایی، مالیاتی، تامین اجتماعی و غیره مواجه‌اند نیز در ستادهای تسهیل استانی تصمیم‌گیری شده و راهکار مقتضی ارائه می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان‌کرد: در زمینه تامین مالی مورد نیاز واحدها، امسال پنج هزار میلیارد تومان نیز در اختیار سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران قرار داده شده تا به واحدهای نیازمند کمک کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =