استارتاپ RTFK؛ استودیویی برای طراحی کفش‌های ورزشی و اسنیکرزهای نسل آینده در متاورس است.

طراحی اسنیکرزهای نسل آینده در RTFKT

RTFKT به عنوان یک شرکت گمنام، تولید مفاهیم شرکت های تولید بازی های کامپیوتری (گِیمینگ) و طراحی اسنیکرزهای برخی برندهای منتخب را انجام می داد. در بحبوحه آغاز بحران کووید- ۱۹ در ژانویه ۲۰۲۰، استارتاپ RTFKT در متاورس شکل گرفت و راه خود را به این دنیای جدید باز کرد.

بنوت پاگوت، کریس لی و استیون واسیل؛ هم ـ بنیانگذاران این استارتاپ که این روزها در صدر اخبار جهان قرار گرفته اند اصالتا" روسی و بلغاری هستند. این کارآفرینان خلّاق که تا سال ۲۰۲۰ میلادی در سایه فعالیت می کردند خدمات و فعالیت های خود را در دنیای عمومی متامارکت گسترش دادند. متا مارکت (Metamarket) به بازار آنلاین اطلاق می شود که تمام فرایند دسترسی به یک محصول را می توان به صورت آنلاین انجام داد.

RTFKT

RTFKT، برند نوآفرین و پیشگامی است که با بازتعریف مرزهای ارزش های فیزیکی و دیجیتالی، به برندهای معروف در مسیر ارائه خدمات به مشتریان کمک می کند.

بازخوردها به ورود RTFKT‌ بی نظیر بود و روند رشد اجتماعی این استارتاپ به این فضا بسیار پُرشتاب اتفاق افتاد. بنیانگذاران این استارتاپ می گویند: رونق پروژه RTFKT را در سال ۲۰۴۰ پیش بینی کرده بودیم، اما توسعه انسانی علوم دانش بنیان، روند گسترش RTFKT‌ را بسیار تسریع کرد و استقبال ها بسیار زودتر از انتظار ما اتفاق افتاد.

RTFKT که آرتیفکت (Artifact) نیز خوانده می شود از توکن های غیر قابل معاوضه یا NFT استفاده می کند که جدیدترین و آخرین نسخه موتورهای بازی سازی (گِیمینگ) است که ایرادات نُسَخ قبلی از جمله احتمال بروز خطا و زمان طولانی تکمیل پروژه را برطرف کرده است.

شایعاتی در مورد نسخه هوش مصنوعی (AI) که RTFKT برای تولید نسل آینده طراحی ها استفاده می کند وجود داشت که هیچگاه اثبات نشد. گفته می شد نسخه هوش مصنوعی RTFKT از Space X سرقت شده است.

۱۵ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۴ آذر) نایکی (Nike)؛ غول بزرگ کفش و پوشاک ورزشی با اعلام خبر تملیک RTFKT، ورود خود را به دنیای مجازی اعلام کرد. با این سرمایه گذاری، هم RTFKT از اعتبار و سرمایه نایکی بهره خواهد برد و هم نایکی می تواند با پوشش دهی خدمات و بازی های دیجیتال به ورزشکاران و علاقمندان به این برند، روند آغاز فعالیت های دیجیتال خود را در دنیای مجازی تسریع کند.

Artifact

نایکی پس از این اقدام، لوگوی مجازی خود را به ترکیبی از لوگوی تیک مانند نایکی (Swoosh)، جامپ مَن، لوگوی کفش های کانوِرس (Converse) و لوگوی آذرخش مانند RTFKT تغییر داد.

در حال حاضر، RTFKT‌ از کیف پول های دیجیتال (والت های) Bitski و Metamask‌ پشتیبانی می کند.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.