برندگان شش کارگروه مختلف چالش استارتاپی اقتصادهای نوظهور سال ۲۰۲۱ که با همکاری مشترک سید استارز و فایننشال تایمز برگزار شد، اعلام شدند.

فینالیست‌های "چالش استارتاپی" سید استارز

به گزارش فایننشال تایمز، "چالش استارتاپی ۲۰۲۱"، فینالیست های خود را شناخت. برندگان شش کارگروه مختلف چالش استارتاپی سال ۲۰۲۱ که با همکاری مشترک سید استارز و فایننشال تایمز برگزار شد، معرفی شدند:

سید استارز

  1. استارتاپ Anthem از کشور هند: فعال در زمینه آموزش کیفی
  2. استارتاپ Duhqa از کشور کنیا: فعال در حوزه نابرابری و بی عدالتی اجتماعی اقتصادی
  3. استارتاپ Medl از ترینیداد و توباگو: فعال در زمینه سلامتی و رفاه
  4. استارتاپ Pinky Promise از هند: فعال در حوزه برابری جنسیتی
  5. استارتاپ Trii‌ از کلمبیا: فعال در زمینه بهبود کسب و کار و رشد اقتصادی
  6. استارتاپ SafEarth Clean Technologies از هند: فعال در زمینه تغییرات آب و هوایی

سید استارز؛ گروه خصوصی سرمایه گذاری مستقر در سوییس است که با هدف کمک به بهبود وضعیت زندگی مردم در کشورهای دارای اقتصادهای نوظهور فعالیت می کند. هدف سیداستارز و فایننشال تایمز از برگزاری این رقابت ها با گستردگی بیشتر از چند دوره قبل، توانمندسازی پُرقدرت استارتاپ های آینده دار و تاثیرگذار از مسیر آموزش و سرمایه گذاری جهانی اعلام شده است.

این رقابت ها در راستای برنامه "اهداف توسعه پایدار سازمان ملل" (SDGs) در جهت افزایش آگاهی جهانی درباره مشکلات جهانی برگزار می شود. این اهداف که از سال ۲۰۱۵ تعریف شده اند در۱۷ دسته مختلف از جمله رفع فقر، رفع گرسنگی، بهداشت و سلامتی، آموزش کیفی، برابری جنسیتی، آب آشامیدنی سالم، انرژی های پاک، خلاقیت و زیرساخت ها در صنعت، تغییرات آب و هوایی، شهرها و جوامع پایدار و ... پیگیری می شود.

هدف نهایی سیداستارز از برگزاری این رقابت ها، ترغیب کارآفرینان به یافتن راه حل های جهانی برای معضلات جهانی مد نظر سازمان ملل اعلام شده است.

سید استارز

بیش از ۴۵۰۰ استارتاپ و کارآفرین برتر برای حضور در جمع فینالیست ها با هم به رقابت پرداختند. در مرحله اول، دو هزار استارتاپ برای شرکت در برنامه "آماده سازی برای سرمایه گذاری" انتخاب شدند. در مرحله نیمه نهایی، ۳۰ استارتاپ از میان رقابت کنندگان انتخاب شدند و پس از برگزاری چندین مرحله ارائه و بررسی معیارهای دقیق علمی، نام ۶ فینالیست به عنوان برترین های استارتاپی در راستای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل (SDGs) اعلام شد.

استارتاپ های منتخب علاوه بر آموزش های علمی و کارآفرینی و برنامه های رشد، از ۵۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری سیداستارز برای گسترش کسب و کار خود بهره مند می شوند. علاوه بر این از امکانات وسیع رسانه ای فایننشال تایمز در مسیر معرفی بین المللی برخوردار خواهند شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =