سانفرانسیسکو با ۶۴ یونیکورن به‌ عنوان شهر تک‌شاخ‌های جهانی شناخته می‌شود، این در حالی است که پکن با ۵۱ یونیکورن در تعقیب این شهر قرار دارد.

سانفرانسیسکو، شهر یونیکورنی جهان

به گزارش کارآفرین نیوز، بسیاری از کارآفرینان در جهان، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی می‌کنند اما تنها برخی از این شرکت‌ها قادر خواهند بود به یونیکورن (تک‌شاخ) همان شرکت‌ها استارت‌آپی با بیش از یک میلیارد دلار ارزش تبدیل شوند.

در حال حاضر بیش از ۸۰۰ استارت‌آپ یونیکورن در جهان مشغول به فعالیت هستند. از این‌ بین، فقط ۳۵ استارت‌آپ بیش از ده میلیارد دلار ارزش دارند که در جدول زیر ده استارت برتر مشاهده می‌شود.

یونکورن

به طور مثال شرکت Bytedance به‌ عنوان باارزش‌ترین استارت‌آپ دنیا محسوب می‌شود. این شرکت توسعه‌دهنده پلتفرم ویدئو Douyin و نسخه بین‌المللی آن یعنی TikTok است و ارزش آن معادل ۱۴۰ میلیارد دلار است.

تجزیه‌ و تحلیل بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌ها بر اساس صنایع نیز نشان می‌دهد که بیش از ۷۷ درصد یونیکورن ها به طور مستقیم در زمینه فناوری مشغول به فعالیت هستند و عمده فعالیت این شرکت‌ها در حوزه فین‌تک طبقه‌بندی می‌شود.

یونیکورن

چین یکی از قدرتمندترین کشورهای استارتاپی جهان است. شهر پکن در حال رقابت با سانفرانسیسکو، برترین شهر استارتاپی با بالاترین تعداد استارتاپ‌های یونیکورن مستقر در سیلیکون‌ولی است و برای رتبه اول شدن تلاش می‌کند.

سانفرانسیسکو با ۶۴ یونیکورن، شهر تک‌شاخ‌ها جهان بوده که از جمله این یونیکورن ها می‌توان به Stripe، Airbnb و DoorDash اشاره کرد.

یونیکورن

تنها شهری که در این نمودار نه متعلق به چین و نه آمریکاست، لندن است که رتبه پنجم را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر ایالات متحده با ۲۲۸ یونیکورن پیشتاز این فهرست است.

یونیکورن

هرچند چین با ۱۲۲ یونیکورن در تعقیب ایالات متحده قرار دارد اما در سال‌های اخیر، تعداد یونیکورن های پرجمعیت‌ترین کشور جهان، با رشد قابل‌ملاحظه‌ای همراه بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.