شتاب دهنده‌های بیوتکنولوژی با هدف بهبود سطح سلامت انسان، افزایش کیفیت محصولات کشاورزی و حفظ پایداری در زیست کُره، به حمایت همه جانبه از استارتاپ‌های حوزه زیست فناوری روی می‌آورند.

برترین شتاب‌دهنده‌های بیوتکنولوژی دنیا
  1. IndieBio: محل تولد شرکت‌هایی برای فردا

ایندای بایو؛ بزرگترین شتاب دهنده در حوزه استارت آپ های زیست فناوری یا بیوتکنولوژی است که در سال ۲۰۱۴ با هدف پیوند زدن تکنولوژی و کارآفرینی در جهت بهبود کیفیت زندگی انسان ها و حفظ محیط زیست راه اندازی شد.

اتاق فکر این شتاب دهنده بین المللی، با تصویب برنامه "انسان و زمین سالم" از طریق توانمندسازی ایده های خلّاق استارتاپی، تبدیل دانش به کارآفرینی را در راس ماموریت های تعریف شده شتاب دهنده قرار داده اند.

IndieBio

این شتاب دهنده زیرمجموعه شرکت سرمایه گذاری SOSV است و به شکل ویژه بر استارتاپ های منتخب حوزه زیست فناوری، پشتیبانی و سرمایه گذاری همه جانبه انجام می دهد. علاوه بر سرمایه گذاری هایی که خودِ شتاب دهنده انجام می دهد، زمینه را برای برگزاری جلسات و نشست ها با سایر سرمایه گذاران بین المللی فراهم می کند و همین موضوع، بسیاری از استارتاپ های این حوزه را برای جلب حمایت ایندای بایو ترغیب می کند.

در صفحه اصلی وبسایت این شرکت آمده است: اینجا محل تولد شرکت های بزرگی است که برای چالش های آینده ساخته خواهند شد.

۴۴ درصد کارکنان و مدیران ایندای بایو را بانوان تشکیل می دهند. تیم مدیریتی ایندای بایو به قدرت مدیریتی و توان فکری زنان باور دارد و این موضوع را در عمل با حمایت از استارت آپ هایی که موسس آنها، زنان کارآفرین هستند اثبات کرده است.

تاکنون بیش از ۵۱ استارت آپ فعال در زمینه های میکروبیوم، هوش مصنوعی، صنایع غذایی، دارویی، بهداشت و سلامتی و ... که بنیانگذاران اصلی آنها، زنان کارآفرین بوده اند از حمایت همه جانبه علمی و مالی ایندای بایو بهره مند شده اند.

برخی استارتاپ های برتر که تحت حمایت ایندای بایو قرار داشته اند عبارتند از:

استارت آپ EVERY

  • استارت آپ EVERY: در زمینه تولید پروتئین حیوانی از منشاء غیرحیوانی از طریق فرایند تخمیر میکروبی بسیار موفق عمل کرده است.
  • استارتاپ Kyomei: با هدف کاهش آثار تخریبی دامپروری بر پایداری زمین، تولید پروتئین حیوانی در درون گیاه را دنبال می کند.
  1. شتاب دهنده Illumina؛ حامی زندگی و غذای سالم

شتاب دهنده ایلومینا در سال ۲۰۱۴ با هدف حمایت از استارتاپ های تکنولوژی محور حوزه علوم زیستی بر بهبود زندگی انسان تمرکز کرده است.

هدف این شتاب دهنده، تسریع در پیوند نوآوری در کارآفرینی اعلام شده است.

شتاب دهنده Illumina

شتاب دهنده هایی که انتخاب می شوند باید دوره ۶ ماهه آمادگی برای سرمایه گذاری باید بگذرانند و می توانند با سرمایه گذاران بزرگ دنیا برای جذب حمایت های جانبی نیز ارتباط برقرار کنند.

برای جلب حمایت این شتاب دهنده نیازی به ارائه طرح توجیهی نیست و کارآفرینان فقط از طریق مصاحبه می توانند با ارائه نوآوری و ارزش گذاری تیم مدیریتی را مُجاب به سرمایه گذاری کنند.

همچنین این شتاب دهنده برای ایجاد اکوسیستم ژنوم جانوری و گیاهی برای پژوهش های تحقیقاتی، تلاش بسیار انجام داده است و به قطب اطلاعات ژنوم و DNA تبدیل شده است. به گونه ای که بسیاری از استارتاپ های حوزه کشاورزی برای استفاده از بانک ژنوم گیاهی به این شتاب دهنده رجوع می کنند.

بسیاری از استارتاپ های حوزه کشاورزی که در زمینه اصلاح نباتات تلاش می کنند نیز از حمایت این شتاب دهنده بسیار استقبال می کنند.

چند استارتاپ مهم که تحت حمایت علمی، تجهیزاتی و سرمایه گذاری ایلومینا قرار گرفته اند عبارتند از:

استارتاپ BIXBIO

  • استارتاپ BIXBIO: استارتاپ ژنومی مستقر در آفریقای جنوبی که بر رمزگشایی از تنوع ژنتیکی مردم آفریقا در زمینه تولید دارو فعالیت می کند.

    استارتاپ Solena

  • استارتاپ Solena: استارتاپ بیوتکنولوژی کشاورزی در مکزیک است که بر روش های نوآورانه تجاری سازی کشاورزی و راه حل های بیولوژیکی که برای هر زمین و خاک به صورت جداگانه طراحی می شود متمرکز شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =