چین استخراج و تجارت ارزهای دیجیتالی مانند بین کوین را ممنوع کرد، با این وجود علاقه شدید مردم به NFT ها و متاورس، ترس بزرگی را در بین مقامات این کشور ایجاد کرده است.

ترس چین از تبدیل شدن متاورس به ابزار پولشویی

به گزارش کارآفرین نیوز، با وجود هشدار قبلی رسانه‌های دولتی چین در مورد NFT ها و هیاهوهای پیرامون متاورس، شرکت‌های فناوری بزرگ کشور به شدت از این نوآوری‌های دیجیتال استقبال کرده‌اند.

شرکت‌هایی مانند تنسنت، علی‌بابا، بیدو و NetEase همگی به دنبال این بوده تا برای علائم تجاری مرتبط با متاورس درخواست دهند. ویلیام دینگ لی، بنیانگذار و مدیر اجرایی غول بازی‌های ویدئویی NetEase، اخیراً گفته است که شرکت او آماده تبدیل شدن به سریع‌ترین شرکت برای اجرای فعالیت‌های مرتبط با متاورس در چین است.

ترس چین از دنیای متاورس

بر اساس اظهار نظر یکی از مقامات بانک مرکزی چین، مردم این کشور نسبت به توکن های غیر قابل تعویض (NFT) علاقه مند بوده و همچنین فعالیت زیادی در بستر متاورس انجام می دهند.

متاورس، چین و متاورس

مدیر مرکز نظارت و تجزیه و تحلیل مبارزه با پولشویی بانک خلق چین در این خصوص گفت: دارایی‌های مجازی ، غیرمتمرکز، ناشناس و بدون مرز هستند و به طور گسترده در معاملات غیرقانونی مانند باج خواهی، قاچاق مواد مخدر، قمار، پولشویی، تامین مالی تروریسم، فرار مالیاتی و انتقال وجوه برون مرزی استفاده شده است.

به گفته گو ونجان، دستیابی به دارایی‌های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال، NFT و آنهایی که در متاورس یافت می‌شوند، تکامل خواهند یافت. وی ادامه داد: اینها به طور طبیعی از دنیای واقعی جدا هستند و دارای درجه خاصی از قابلیت همکاری هستند، که تبدیل شدن به ابزار پولشویی برای قانون شکنان را بسیار آسان می‌کند.

مدیر مرکز نظارت و تجزیه و تحلیل مبارزه با پولشویی بانک خلق چین از برنامه ریزی برای ایجاد یک چارچوب قانونی برای این دارایی‌های مجازی مردم این کشور خبر داد. این برنامه ریزی شامل راه‌اندازی یک سیستم مجوز است که مالکان و اپراتورهای این منابع دیجیتال را پوشش می‌دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =