کامباین که در زُمره برترین استارتاپ‌های فینتِک بانکی به شمار می‌آید، با قابلیت اتصال حساب‌های بانکی در یک پلتفرم، میزبان حساب‌های مختلف بانکی کاربر در یک اپلیکیشن است.

امکان اتصال تمامی حساب‌های بانکی به یک پلتفرم

دنیس ماسکالتز و ایراکالی آگلادزه؛ هم - بنیانگذاران پلتفرم بانکی کامباین (Combine) که بعدها به نام اُکتوبانک (OctoBank) شهرت یافت با هدف تسهیل دسترسی و نقل و انتقالات بین حساب های مختلف کاربَر در بانک های مختلف دست به این اقدام زدند. ایجاد قابلیت اتصال تمامی حساب‌های بانکی به یک پلتفرم

این استارتاپ با شعار "امنیت شما، اولویت ماست" در دسامبر ۲۰۱۶ (آذر ۱۳۹۵) در بارسلونا اسپانیا آغاز به کار کرد.

تجمیع تمامی حساب‌های بانکی در یک حساب

اپلیکیشن موبایلی که امکان کار کردن با تمام حساب های بانکی کاربر در کشورهای مختلف را در یک پلتفرم فراهم می کند و در هر ساعتی از شبانه روز، کاربر می تواند از طریق چت متنی در اپلیکیشن، راهنمایی های مورد نیاز را از پشتیبان آنلاین دریافت کند.

این پلتفرم در ابتدا فقط از قابلیت اتصال به حساب های بانکی کاربر در قاره اروپا برخوردار بود اما اکنون در حال گسترش به سایر کشورها است. اُکتوبانک با رعایت کلیه قوانین حفاظت از اطلاعات در اتحادیه اروپا (GDPR) توانسته توجه و اعتماد کاربران بسیاری را جلب کند.

همچنین کاربران می توانند از قابلیت تنظیمات پرداخت های جاری و پرداخت های آتی استفاده کنند. علاوه بر این، درصورت پرداخت غیرمعمول و مبالغی بیش از عُرف رفتار مالی کاربر، سیستم به کاربر هشدار می دهد.

اُکتوبانک

چیدمان و نمای پلتفرم برای هر کاربر کاملا" منحصر به فرد طراحی شده است. بر اساس قسمت هایی که کاربر، استفاده بیشتری دارد یا در آن لحظه، نیاز به استفاده از آن دارد صفحه اصلی پلتفرم تغییر می کند.

این پلتفرم همچنین امکان تراکنش های رمز ارز را در والت این پلتفرم برای کاربران خود فراهم کرده است. ارتباط و اتصال دائمی و بدون اختلال کیف پول فیات و والت رمزارزها در این پلتفرم از عوامل اصلی رضایت کاربران است.

از مهم ترین ویژگی های این پلتفرم بانکی، قابلیت محاسبه نرخ برابری (تسعیر) ارزها در حساب های متفاوت در چند کشور است که نرخ ها به صورت لحظه ای از وبسایت بانک مرکزی اروپا به روز رسانی می شود.

یکی از خوشایندترین مزایای این پلتفرم فینتکی بانکی، عدم ارسال پیام های تبلیغاتی ‌اسپم و هرزنامه است. جانمایی و مکان تمام دستگاه های خودپرداز (ATM) در اطراف محل حضور کاربر در این اپلیکیشن قابل مشاهده است.

امنیت پلتفرم، هم سطح با امنیت نرم افزارهای بانکی طراحی و تضمین شده است و همین موضوع،‌ اطمینان خاطر کاربران را فراهم می کند.

این استارتاپ تاکنون سه مرحله شتابدهی توسط سرمایه گذاران بزرگ داشته است و به نظر می رسد تا چند سال آینده می تواند پیشتاز این عرصه به ویژه در اروپا باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =