انجمن فین تک کشور با ارسال نامه‌‎ای به محمدباقر قالیباف؛ رییس مجلس خواهان برپایی عدالت در زیست بوم ‎نوآوری شد.

درخواست انجمن فین تک از رئیس مجلس

به گزارش کارآفرین نیوز، انجمن فین تک در بخشی از این نامه عنوان کرد که به گزارش بانک مرکزی، شاهد ریزش ۷۵ درصدی شروع کسب وکارها بعد از اجباری شدن اینماد بودیم و برای حل این ماجرا آمادگی خود برای گفت و ‎گوی موثر با نهادهای مرتبط را اعلام می داریم.

این انجمن در ادامه نامه اشاره کرد که تاکنون بیشتر از ۱۰ هزار کسب و کار، مخالفت خود در اعتراض به این روش را امضا کردند.

انجمن فین تک

همچنین در نامه‌ای که انجمن فین‌تک به قالیباف نوشته تاکید شده که کارآفرینان زیست بوم نوآوری ایران با تلاش فراوان و در شرایط جنگ اقتصادی همواره رشد ۳ تا ۶ درصدی برای اقتصاد دیجیتال رقم زده‌اند و با تمامیت قاطع مدافع ایجاد شفافیت و جلوگیری از تخلفات، همزمان با تسهیل و بهبود محیط کسب‌وکار هستند.

این انجمن گفته فعالین این حوزه به تصمیم هیات وزیران دولت پیشین مبنی بر اجباری شدن اینماد اعتراض دارند.

انجمن فین تک گفته که دولت اهداف اینماد را جلوگیری از پولشویی و فرار مالیاتی و فعالیت‌های بدون مجوز اعلام کرده و همچنین دولت تاکید دارد که با اینماد از تخلفات و کلاهبرداری‌ها جلوگیری می‌کند و می‌تواند به شکایات مردمی رسیدگی کند.

انجمن فین تک با اشاره به همین اهداف تاکید کرده که اجباری شدن اینماد و روند فعلی آن به هیچ یک از اهداف کمکی نکرده و برای این ادعا مثال‌هایی را آورده است: عدم توانایی در جلوگیری تخلفاتی مانند سکه ثامن و آی ماینر، نارضایتی کسب و کارهای آنلاین از اجباری شدن اینماد و حذف نمادین این لوگو از وبسایت‌شان و وجود بیش از ۹۰ درصد کسب و کارهای آنلاین در خدماتی که اینماد ندارند.

اینماد

اصل این نامه را می‌توانید در قالب یک فایل PDF چهل و چهار صفحه‌ای از این لینک دانلود کنید.

نکته جالب ماجرا این بوده که علاوه بر انجمن فین تک، اتاق بازرگانی، سازمان نظام صنفی رایانه ‎ای، انجمن تجارت الکترونیک تهران و ... نیز مخالف اجباری شدن اینماد هستند.

از سوی دیگر گزارش‌ها نشان می دهد اجباری شدن اینماد باعث اعتراض ۵۰ استارتاپ بزرگ کشور شده است. به عقیده این استارتاپ‌ها اجباری شدن اینماد و رتبه‌بندی آن‌ها مانعی بر سر راه فعالیت‌های خلاقانه و نوآورانه در فضای کسب‌وکار است. چرا که هر کسب‌وکاری با پرداخت هزینه بیشتر به راحتی به سطح‌های پیشرفته‌تر اعتماد الکترونیک دست پیدا می‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =