دولت چین در ادامه ممنوعیت‌های خود درباره کریپتو، لیست خود را بروزرسانی کرد و پخش محتوای کریپتویی از برنامه‌های اشتراک‌گذاری ویدئو در این کشور ممنوع شد.

ممنوعیت اشتراک‌گذاری ویدئوهای کریپتویی در چین

به گزارش کارآفرین نیوز، انجمن خدمات شبکه‌ای چین (CNSA) اخیرا لیست سیاهی از ۱۰۰ موضوع را منتشر کرده که ویدئوهای آنلاین ارسالی در پلت‌فرم‌ها نباید حاوی محتوای آنها باشند.

در این لیست سیاه مضامین معمولی مانند زیر سوال بردن تاریخ رسمی چین، تقلید از رهبران سیاسی کشور، به چالش کشیدن ایدئولوژی راهنمای کشور یعنی سوسیالیسم با ویژگی‌های چینی و بحث درباره فاشیسم به چشم می‌خورد. طبق تصمیم این نهاد، از این پس ویدئوهایی که پول دیجیتال غیرمتمرکزی مانند بیت‌کوین را تبلیغ کنند نیز ممنوع خواهند بود.

چین و کریپتو

برای تصمیم چین از این پس پلتفرم‌هایی همانند Tiktok ملزم به عدم پخش هرگونه تصاویر اعم از تبلیغات معاملات رمزارزها و استخراج آن‌ها می‌کند.

این سند که «قوانین استاندارد بررسی محتوای ویدیوی کوتاه آنلاین (۲۰۲۱)» نام دارد، ویدیوهایی که پول دیجیتال غیرمتمرکز مانند بیت کوین را با «تحریک و تشویق مردم به مشارکت در استخراج، تجارت و سفته بازی ارز مجازی» تبلیغ می‌کنند، اجازه پخش نداشته و به بیانی سانسور می شود.

چین از سال ۲۰۱۷، فعالیت مرتبط با رمز ارز نظیر تجارت و افزایش سرمایه از طریق فروش آن را ممنوع کرده بود. همچنین دولت این کشور از ابتدا سال میلادی جدید، استخراج بیت کوین را نیز ممنوع کرده بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.