سخنگوی گمرک گفت: از ابتدای سال تا پایان آبان ماه، حجم تجارت کشورمان با اعضای اتحادیه اقتصادی اوراسیا، از لحاظ وزنی ۴۲ درصد و از لحاظ ارزش ۷۳ درصد رشد داشته است.

تجارت ایران با اورآسیا ۷۳ درصد رشد کرد

به گزارش کارآفرین نیوز، سیدروح اله لطیفی بیان کرد: در هشت ماه نخست امسال هشت میلیون و ۵۶۶ هزار و ۱۸ تن کالا به ارزش سه میلیارد و ۶۲۶ میلیون و ۲۶۲ هزار و ۴۵۲ دلار، بین ایران و پنج عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا تبادل شد.

لطیفی گفت: از مبدا کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا ۶میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۴۶تن کالا به ارزش دو میلیارد و ۸۶۲میلیون و ۶۲۳هزار و ۳۰۳دلار به ایران کالا فروخته، که این میزان واردات نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۶درصد در وزن و ۹۸درصد در ارزش بیشتر بوده است.

واردات

صادرات به کشورهای اوراسیا

وی افزود: در این مدت صادرات کشورمان به اوراسیا هم یک میلیون و ۸۳۹هزار و ۱۷۲تن کالا به ارزش ۷۶۳میلیون و ۶۳۹ هزار و ۱۴۹ دلار بوده است که در وزن نسبت به هشت ماهه سال ۹۹تغییری نداشته، اما در ارزش کالای صادر شده ۱۸ درصد رشد داشته است.

سخنگوی گمرک

لطیفی در خصوص میزان صادرات به اعضای اتحادیه اوراسیا توضیح داد: روسیه ۳۷۵میلیون و ۲۲۹ هزار دلار، ارمنستان به ارزش ۲۱۰میلیون و ۱۶۰هزار دلار، قزاقستان به ارزش ۱۱۴میلیون و ۶۸۶هزار دلار، قرقیزستان به ارزش ۵۲میلیون و ۴۸۴هزار دلار و بلاروس ۱۱میلیون و ۷۸هزار دلار در بازه زمانی اول فروردین تا ۳۰آبان ماه ۱۴۰۰از ایران خریداری کردند.

واردات از پنج کشور عضو اتحادیه اوراسیا

سخنگوی گمرک گفت: به ترتیب روسیه با فروش دو میلیارد و ۵۶۱میلیون دلار کالا، قزاقستان با ۲۷۷میلیون و ۶۹۱هزار دلار، بلاروس با ۱۶میلیون و ۹۳۸هزار دلار، ارمنستان با ۶میلیون و ۸۰۴دلار و قرقیزستان با ۹۳۳هزار و ۷۵۳دلار، در جایگاه نخست تا پنجم مبدا فروش کالا به ایران در هشت ماهه سال جاری در اتحادیه اقتصادی اوراسیا قرار دارند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =