بانک مرکزی اعلام کرد: بانک‌ها موظفند از طریق دستگاه‌های خودپرداز و کیوسک‌های بانکی، خدمات مربوط به سامانه صیاد را برای ثبت، تایید و انتقال چک‌های جدید صیادی ارائه نمایند.

چگونه از خودپرداز برای تایید و انتقال چک استفاده کنیم؟

به گزارش کارآفرین نیوز؛ بر این اساس بانک ها در تلاش هستند که این خدمات را با عبارت «کارسازی این چک منوط به ثبت صدور، تائید و انتقال آن در سامانه صیاد است» از طریق خودپردازها و کیوسک‌های خود ارائه کنند.

نحوه استفاده صادرکنندگان چک از خدمات خودپرداز:

صادرکننده چک می تواند با در اختیار داشتن یکی از کارت‌های بانکی صادر شده از سوی بانکی که دسته چک وی را صادر کرده، به خودپرداز بانک مذکور مراجعه کرده و پس از طی فرایند احراز هویت (ورود اطلاعات رمز اول کارت) و مراجعه به منوی ثبت چک، با وارد کردن اطلاعات شناسه صیادی ۱۶ رقمی مندرج در برگه چک که قصد صدور آن را دارد و مشاهده اطلاعات اولیه ثابت چک، نسبت به ثبت صدور چک با وارد نمودن اطلاعات تاریخ، مبلغ و مشخصات ذی نفع چک اقدام کند.

چک

نحوه استفاده گیرندگان چک از خدمات خودپرداز:

گیرنده چک می تواند با در اختیار داشتن یکی از کارت‌های بانکی و مراجعه به خودپرداز (شرط یکسان بودن بانک صادرکننده کارت و ارائه دهنده خودپرداز الزامی است)‌ و مراجعه به منوی تایید دریافت/انتقال چک، با وارد کردن اطلاعات شناسه صیادی ۱۶ رقمی مندرج در برگه چک دریافتی و مشاهده اطلاعات چک ثبت شده به نفع خود، عملیات تائید دریافت دریافت چک/انتقال چک به شخص ثالث را انجام دهد.

این خدمات قرار است به زودی توسط بانک‌ها از طریق خودپردازها و کیوسک‌های بانکی به عموم مردم ارائه شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =