۱۲۲ میلیون و ۶۹۲ هزار کارت بانکی در آبان ماه امسال در اختیار مردم بوده که دستکم یک تراکنش از طریق دستگاه‌های کارتخوان، ابزارهای اینترنتی و موبایلی انجام دادند.

ثبت تراکنش ۱۲۲.۶ میلیون کارت بانکی در آبان

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی آمارهای موجود نشان می دهد که در آبان ماه امسال، ۱۲۲ میلیون و ۶۹۲ هزار کارت بانکی حداقل یک تراکنش در شبکه شاپرکی کشور داشته و این میزان عملکرد به ثبت رسیده است. این آمار نسبت به تراکنش های ثبت شده به میزان ۱۲۰ میلیون و ۹۵۰ هزار مورد در مهر ماه امسال، یک میلیون و ۷۴۲ هزار تراکنش بیشتر است.

تراکنش کارت‌های بانکی در آبان

به بیان دیگر در آبان ماه امسال نسبت به مهر ماه، یک میلیون و ۷۴۲ هزار کارت بانکی جدید یا فاقد تراکنش، به چرخه استفاده وارد شد. طبق آمارها، بیشترین تعداد کارت های بانکی موجود مربوط به کارت های برداشت است که در آبان ماه امسال از مجموع ۱۲۲ میلیون و ۶۹۲ هزار کارت، ۱۱۶ میلیون و ۸۰۳ هزار مورد آن کارت برداشت بوده که در شبکه کارتخوان های بانکی، ابزارهای پذیرش اینترنتی و ابزارهای موبایلی، تراکنش داشته اند.

بر پایه این گزارش، ۴۰۸ هزار و ۷۲۵ کارت بانکی دارای تراکنش در آبان ماه سال جاری، کارت اعتباری بوده و ۵ میلیون و ۴۷۹ هزار کارت بانکی نیز در قالب کارت هدیه و بن کارت تراکنش ثبت کرده اند.

بیش از ۹۵ درصد کل کارت های دارای تراکنش در آبان ماه سال جاری، کارت برداشت بوده و سهم کارت های هدیه و بن کارت نیز کمتر از ۵ درصد بوده است. سهم کارت های اعتباری کمتر از نیم درصد بود.

سهم صفر برخی بانک‌ها از تراکنش ۱۲۲ میلیون کارت

همچنین باید گفت، سهم بانک ها از مجموع ۱۲۲ میلیون و ۶۹۲ هزار کارت بانکی تراکنش دار در آبان ماه امسال متفاوت بوده به نحوی که برخی بانک ها در صدور کارت های هدیه و بن کارت و کارت اعتباری هیچگونه عملکردی نداشته اند.

سهم برخی بانک ها در زمینه کارت های برداشت دارای تراکنش در آبان ماه امسال نیز در برخی موارد صفر و به صورت صدم درصد بوده و در نقطه مقابل، سهم برخی بانک ها در بخش دولتی در بخش کارت های برداشت تا حدود ۱۵ درصد از کل نیز بوده است.

اخبار مرتبط:

سهم هر ایرانی چند کارت بانکی است؟

ثبت ۳.۱ میلیارد تراکنش بانکی در ۳۰ روز

بررسی مجدد محدودیت تراکنش های کارت به کارت

ثبت تراکنش ۱۲۲.۶ میلیون کارت بانکی در آبان

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =