استارتاپ کشاورزی دریایی با افزایش میزان سازگاری بذرها نسبت به شوری خاک و آب، به دنبال حل بحران جهانی کمبود مواد غذایی و گرسنگی در جهان است.

استارتاپ اَگریسی؛ خالق هیدروپونیک دریایی

بالا آمدن سطح آب دریا، افزایش شوری خاک و متدهای سنتی کشاورزی که موجب تخریب محیط زیست می شود، همگی از مواردی هستند که متخصصان علوم گیاهی و کشاورزی به آن واقف هستند. از سویی، کاهش ذخایر و منابع آبی دنیا نگرانی هایی برای سیاست سازان جهانی ایجاد کرده است. بحران آتی جهان، جنگ آب آشامیدنی سالم است که همین امر، ضرورت تغییر شیوه های پرورش و تولید مواد غذایی را می طلبد.

لوک یانگ و روری هورنبای، اگریسی؛ استارتاپ کشاورزی دریایی در راستای رفع معضل جهانی کمبود مواد غذایی و گرسنگی، با شعار "پایداری زمین، مسئولیت اجتماعی و رفع گرسنگی با کمک تکنولوژی" تاسیس کردند.

گام‌های استارتاپی برای حل بحران غذا در جهان

کمک به فرایند تولید غذای سالم و کافی برای مردم دنیا، ایده اولیه تاسیس استارتاپ اعلام شده است. نام این استارتاپ کشاورزی دریایی، برگرفته از واژگان کشاورزی (Agriculture) و دریا (Sea) است.

این استارتاپ با تغییر و ویرایش ژنوم های بذر بدون تغییر در خواص و کیفیت آنها توانسته بذرهایی تولید کند که در خاک های شور یا بسترهای آبی دارای نمک نیز قادر به رشد و محصول دهی هستند.

اگریسی همچنین با ایجاد سکوهای شناور کشاورزی در آب های شور دریا توانسته این بذرها را در داخل آب نیز پرورش دهد. با افزایش قدرت سازگاری، بذرها می توانند مانند شرایط هیدروپونیک آب شیرین، در بستر دریایی نیز رشد کنند بدون آنکه در کیفیت، پروتئین ها و خواص محصول، تغییری ایجاد شود.

اگریسی

تولید محصولات کشاورزی بدون خاک و با آب کم!

هیدروپونیک؛ روش خلاقانه تولید محصولات کشاورزی بدون نیاز به خاک و فقط با کمترین میزان آب است که این روزها در دنیا اجرا می شود. اما آگریسی این روش نوین را در آب های شور اجرایی کرده است تا از مصرف بیش از اندازه آب های شیرین برای کشاورزی جلوگیری شود.

بذرهای تولیدی اگریسی از دنیای خلاقیت فراتر رفته و در آب شور نیز قابلیت رشد و محصول دهی دارند. محصولات این استارتاپ دریایی از نظر پایداری محیط زیستی و صرفه اقتصادی کاملا" مورد تایید مراجع بین المللی غذایی قرار گرفته است.

بنیانگذاران این استارتاپ اعلام کرده اند، این فناوری می تواند تا سال ۲۰۵۰، بیش از ۶۰ درصد افزایش تولید مواد غذایی را تضمین کند.

هورنبای در نشست سالانه استارتاپی SOSV اعلام کرده است: روش کشت ابداعی ما در تمام شهرهای ساحلی قابل اجرا است و مردم این مناطق می توانند برنج و برخی محصولات دیگر کشاورزی را از همین طریق تامین کنند.

پیشتازان آینده صنعت کشاورزی

محاسبات نشان می دهد ۷۰ درصد آب مصرفی در جهان برای کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. یک سوم این مقدار نیز برای تولید برنج استفاده می شود. برای تولید یک کیلوگرم برنج در برخی مناطق دنیا، گاهی ۲۵۰۰ لیتر آب نیاز است.

مجله فوربس در سال ۲۰۲۰،‌ اگریسی را پیشتاز قدرتمند صنعت کشاورزی در آینده خواند. بذرهای تولیدی این استارتاپ در حال حاضر در برخی کشورهای آسیایی نیز کشت و برداشت می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =