در حالی که برترین استارتاپ‌های دنیا گاهی بیش از دو یا سه سال به دنبال جذب سرمایه بوده‌اند، فعالیت استارتاپ گلوبال بیز، توجه سرمایه‌گذاران بزرگ از جمله سافت بنک و گروه پِرِمجی را به خود جلب کرده است.

گلوبال بیز؛ نو یونیکورن ۹ ماهه هندی

به گزارش فوربس، نویونیکورن هندی که فقط ۹ ماه از تاسیس آن می گذرد با سرمایه گذاری ۱۱۰ میلیون دلاری گروه پِرِمجی وارد گروه یونیکورن ها شد.

این در حالی است که این اتفاق نادر در صنعت سرمایه گذاری، کارآفرینی و استارتاپ به ندرت اتفاق می افتد به حدی که سایت فوربس نیز این خبر را در تاریخ ۲۹ دسامبر (۸ دی) منتشر کرد.

استارتاپ گلوبال بیز (GlobalBees)؛ استارتاپ مستقر در دهلی نو، با جذب سرمایه سری B به جمع یونیکورن های هندی وارد شد.

نیتین آگراوال در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰)، گلوبال بیز را تاسیس کرد. این استارتاپ به شیوه D۲C (فروش مستقیم به مصرف کننده نهایی) در زمینه تجارت الکترونیک برندها فعالیت می کند. جهانی سازی دیجیتال برندهای نوپا، عمده ترین فعالیت تیم مجرّب این استارتاپ توصیف شده است.

نیتین آگراوال- گلوبال بیز

گلوبال بیز بیشتر به عنوان یک تجمیع کننده تجاری (Aggregator) در دیجیتال برندینگ فعالیت می کند. اگریگیتور یا تجمیع کننده وبسایت، برنامه یا مجموعه ای ‌است که تمام محتواها و آیتم های مرتبط با یک حوزه را جمع آوری، ارتباط و نمایش می دهد.

آگراوال معتقد است بسیاری از کارآفرینان و تولیدکنندگان به دلایلی قادر به برندسازی جهانی محصولات خود نیستند، در حالی که هم این محصولات شایسته جهانی شدن هستند هم تمام مردم دنیا شایسته استفاده از تولیدات بی نظیر این برندها هستند.

وی می افزاید: برخی از محصولات نه تنها برای فرد مفید هستند، بلکه بر سلامتی، رفاه و پیشرفت جامعه نیز تاثیر می گذارد.

ویپرو (Wipro)

ویپرو (Wipro)؛ غول جهانی فناوری از حامیان گسترش بین المللی تکنولوژی های نوین به ویژه در کشورهای در حال توسعه است. بازوی مالی ویپرو، سرمایه گذاری Premji است که موسس و رییس هیات مدیره هر دو شرکت، عظیم پرمجی؛ شماره ۲۸۸ فهرست ثروتمندترین های جهان است.

ویپرو، یک مرکز نوآوری در سیلیکون ولی نیز به نام خود دارد که بر توسعه تکنولوژی های نوین استارتاپ های خلاق تمرکز دارد. از این رو بسیاری از استارتاپ ها علاقه بسیار به جذب حمایت و سرمایه از ویپرو و پرمجی دارند. بنابراین سرمایه گذاری و حمایت مالی از گلوبال بیز که زمان بسیار کمی از تاسیس آن می گذرد، بسیار حائز اهمیت است و حکایت از آینده روشن استارتاپ دارد که ویپرو، نشانه های آن را در این استارتاپ نوپا دیده است.

سافت بَنک

نام سرمایه گذارانی مانند سافت بَنک (SoftBank) و فِرست کِرای (FirstCry) نیز در دور پیشین و فعلی جذب سرمایه استارتاپ گلوبال بیز به چشم می خورد.

برندهای بسیاری در چند ماه اخیر با کمک گلوبال بیز توانستند به بازار بین الملل ورود پیدا کنند و خوش بدرخشند ‌مانند Absorbia، ProlixR، Rey Naturals، Healthy Hey و Intellielens.

برخی از این برندها در زمینه تکنولوژی ها و محصولات حوزه سلامت زنان فعالیت می کنند از جمله andMe.

بنا بر گزارش فوربس، در اتفاقی خارق العاده، فقط در سال ۲۰۲۱، بیست و شش استارتاپ هندی به جمع یونیکورن ها وارد شدند که کم سن ترین آنها، گلوبال بیز است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =