دولت ژاپن از شرکت‌های مهم ژاپنی درخواست کرد در راستای حفظ امنیت اقتصادی کشور و مردم، برای حفظ پتنت خود تلاش کنند.

تمهیدات ژاپن برای جلوگیری از انتشار اطلاعات حساس شرکت‌ها

به گزارش رویترز، دولت ژاپن از شرکت های ژاپنی خواسته است برای جلوگیری از انتشار اطلاعات و پَتِنت اختراعات خود که احتمال و امکان کاربُرد نظامی دارند تلاش کنند. پتنت (Patent)؛ حق ثبت اختراع یکی از مهم ترین ابزارهای مالکیت فکری است که برای حفاظت از نوآوری ها و ابداعات نوآورانه مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش رویترز به نقل از روزنامه نیکی ژاپن، دولت در اِزای این همکاری، پرداخت های بلاعوض و تسهیلات مالی مناسبی به شرکت ها ارائه خواهد کرد.

اختراعاتی که هم اکنون حق ثبت آنها تحت فرایند بررسی و داوری است نیز شامل این دستورالعمل می شوند. این اختراعات، تکنولوژی های جدیدی که احتمال می رود در فرایند گسترش تسلیحات هسته ای (مانند غنی سازی اورانیوم) مورد استفاده قرار گیرد یا نوآوری کوانتومی پیشرفته را نیز شامل می شود.

فومیو کیشیدا؛ نخست وزیر ژاپن ماه گذشته قول داد امنیت اقتصادی کشور و ملت را در راس اولویت های دولت قرار دهد.

دولت کیشیدا برای جبران زیان های احتمالی شرکت هایی که مشمول این قانون می شوند، معادل درآمد پیش بینی شده حق پتنت در مدت ۲۰ سال را پرداخت می کند.

به گزارش رویترز، دستورالعمل و چارچوب این قانون، ماه آینده پس از تصویب در کابینه منتشر می شود و برنامه ریزی ها برای اجرای این قانون از سال مالی ۲۰۲۳ در حال انجام است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =