وزارت کشور انگلیس با هدف جلوگیری از استفاده فیس بوک از فناوری رمزگذاری پیام به صورت همتا به همتا، قصد دارد قوانینی را در این زمینه تصویب کند.

مخالفت انگلیس با فناوری رمزگذاری سراسری در فیس بوک

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از وایرد، دولت انگلیس با استفاده فیس بوک از فناوری رمزگذاری سرتاسری در پیام رسان این شرکت مخالف است. هدف از این کار جلوگیری از بهره برداری از فناوری یادشده توسط منحرفان جنسی و افرادی عنوان شده که به دنبال آزار کودکان هستند. به همین منظور قوانین تازه‌ای توسط دولت این کشور وضع و اعلام خواهد شد.

دولت انگلیس همچنین از شرکت‌های فناوری در این کشور خواسته تا برای حفاظت از کودکان در فضای مجازی تلاش‌های بیشتری انجام دهند.

عدم استفاده شرکت‌های فناوری از ابزار رمزگذاری همتا به همتا به پلیس امکان می دهد تا افراد مشکوک در زمینه سوءاستفاده از کودکان که عکس ها و ویدئوهای مناسب را از آنان به اشتراک می گذارند یا از کودکان زورگیری می کنند راحت تر شناسایی کنند.

در عین حال منتقدان می گویند حذف فناوری رمزگذاری همتا به همتا به نیروهای امنیتی و اطلاعاتی امکان می دهد تا مخالفان و منتقدان دولت انگلیس را راحت تر شناسایی کنند و نگرانی از حفظ امنیت کودکان تنها یک بهانه است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =