معاون بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ارز ترجیحی تامین گندم، دانه‌های روغنی و نهاده‌های دامی برخلاف شایعاتی که این روزها در برخی محافل مطرح می‌شود، برای دی ماه تخصیص یافت.

۳ قلم کالای کشاورزی ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفت

به گزارش کارآفرین نیوز، عباس عسکرزاده بیان کرد: براساس قانون با توجه به این که ارز ترجیحی کالاهای اساسی در شش ماهه دوم سال به صورت ماه به ماه تخصیص می‌یابد، ارز ترجیحی این سه قلم ذکر شده مانند سابق برای دی‌ماه تامین شده و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی ادامه داد: هیچ افزایش قیمتی با توجه به ادامه روند تخصیص ارز ترجیحی به این کالاهای اساسی، از جمله مرغ و گوشت قابل قبول نیست.

مرغ

شرایط مطلوب ذخایر استراتژیک کشور

معاون بازرگانی وزیر جهادکشاورزی گفت: در حال حاضر نهاده دامی مورد نیاز دامداران و مرغداران در سامانه بازارگاه با قیمت سابق بارگذاری شده و آن‌ها می‌توانند نهاده مورد نیاز خود را مثل گذشته از این سامانه دریافت کنند.

عسکرزاده تمامی ذخایر استراتژیک کشور را در شرایط بسیار مطلوبی دانست و گفت: در این زمینه هیچگونه کمبودی وجود ندارد و تامین آن‌ها به صورت مستمر ادامه دارد.

ذخایر استراتژیک


وی گفت: در خصوص کالاهای اساسی به طور کلی هیچ نقصان و کمبودی نیست و همه محصولات و کالاهای اساسی به میزان بیش از نیاز تامین شده است.

با اخلالگران و برهم زنندگان بازار کالاهای اساسی برخورد می شود

معاون بازرگانی وزیر جهادکشاورزی افزود: با توجه به این که تمامی زنجیره تولید، تامین و توزیع کالاهای اساسی براساس قانون انتزاع به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده، به شکل مستمر نظارت بر بازار کالاهای اساسی در حال پیگیری است.

دلالان کالای اساسی

عسکرزاده گفت: به هیچ وجه اجازه برهم زدن ثبات بازار کالاهای اساسی را نمی‌دهیم و با اندک کسانی که قصد شایعه پراکنی و ایجاد اخلال داشته باشد برخورد جدی صورت می‌گیرد.

وی افزود: در خصوص تامین و همچنین قیمت کالاهای اساسی به مردم اطمینان می‌دهیم که هیچ چالشی وجود ندارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =