معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه گفت: حقوق آن گروه از کارکنان دولت که به میزان ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، در سال آینده ۲۹ درصد افزایش می‌یابد.

مشمولان افزایش ۲۹ درصدی حقوق مشخص شدند

به گزارش کارآفرین نیوز، سید حمید پورمحمدی در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیما با اشاره به جهت گیری های لایحه بودجه سال آینده کشور، گفت: درباره زندگی مردم و حقوق کارمندان باید به این موضوع توجه کنیم که آیا پرداخت های بیشتر را در اولویت قرار بدهیم و یا اینکه از هزینه ها کم کنیم؟

چاپ پول برای تامین ارز ۴۲۰۰ تومانی

وی با تاکید بر اینکه هر زمان بانک مرکزی پول چاپ می کند و یا پایه پولی بالا می رود، به گرانی و یا تورم بر می خوریم، ادامه داد: زمانی که بانک مرکزی ارز را از مردم ۲۴ هزار تومان خریداری می کند و سپس با نرخ ۴۲۰۰ تومان برای واردات کالا از خارج اختصاص می دهد، یعنی ۲۰ هزار تومان باید ما به التفاوت پرداخت شود که این منبع باید از طریق چاپ پول به دست آید.

پورمحمدی افزود: برای کاهش تورم و گرانی، نخستین سیاستی را که تنظیم کردیم این بود که جلوی این موضوع را بگیریم و در سال آینده این موارد نباشد تا شعله‌ گرانی و تورم فروکش کند و این بهتر از آن است که بخواهیم برای مردم، ۵ یا ۱۰ یا ۲۰ درصد، حقوق بدهیم.

سید حمید پورمحمدی

معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه دولت در بودجه سال آینده با سخت گیری درباره هزینه های خود به دنبال جلوگیری از چاپ پول و رشد تورم است، گفت: برای سال آینده حقوق کسانی که دریافتی آنها ماهانه ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده، حدود ۲۹ درصد افزایش می یابد. همچنین میزان معافیت مالیاتی نیز با یک میلیون تومان افزایش، به ۵ میلیون تومان خواهد رسید.

افزایس سن بازنشستگی، اختیاری است

وی سقف حقوق پرداختی به کارکنان در سال آینده را به صورت ناخالی ۳۷ میلیون تومان و به به صورت خالص ۳۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: می خواهیم ارز ترجیحی را حذف و آن را در قالب یارانه به مردم بدهیم. در حال حاضر که به هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه و حدود ۵۰ هزار تومان یارانه معیشتی می پردازیم، در سال آینده ارز ترجیحی هر کدام از کالاها که حذف شد به این رقم یارانه ها افزوده می شود.

پورمحمدی درباره پیشنهاد افزایش سن بازنشستگی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، گفت: افزایش سن بازنشستگی در بودجه ۱۴۰۱ اختیاری است و اگر فردی علاقمند بود دو سال بیشتر در دولت کار کند در صورتی که کارفرما درخواست کند می تواند از این فرصت استفاده کند، برای سال آینده این را در بودجه دیدیم و سال آینده هم لایحه خواهیم داد و سن بازنشستگی را بیشتر خواهیم کرد تا دولت به جای اینکه تعداد بازنشستگان را بیشتر کند، افراد بتوانند دوره خدمت بیشتری را در دولت بگذرانند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =