معاون سازمان مالیاتی گفت: از ۱۳ دی که قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده اجرایی می‌شود، اصل طلا، جواهر و پلاتین به کار رفته در مصنوعات مشمول مالیات بر ارزش افزوده نیست و مالیات ۹ درصدی صرفا به اجرت ساخت، سود و حق‌العمل تعلق می‌گیرد.

مالیات ارزش افزوده طلا چگونه محاسبه می‌شود؟

به گزارش کارآفرین نیوز، محمد مسیحی در پاسخ به این پرسش که چه اشخاص و مشاغلی مشمول قانون دائمی مالیات بر ارزش افزوده هستند؟ افزود: این اشخاص، همان فراخوان‌های قبلی ۸ گانه‌ای هستند که به موجب قانون آزمایشی، فراخوان شدند و تغییری در اشخاص مشمول، با اجرای دائمی این قانون ایجاد نمی‌شود.

طلا فروشی

تسهیل فرآیند انتقال بار مالی از فعالان اقتصادی به مصرف کنندگان

وی گفت: خریداران طلا و جواهر از سیزدهم دی باید توجه داشته باشند که در مراجعه به طلا فروشان، صرفا باید ۹ درصد اجرت، سود و کارمزد را پرداخت کنند و این موضوع به نفع مردم و خریداران است.

مسیحی اضافه کرد: سعی شده در اصلاح قانون مالیات ارزش افزوده، فرآیند انتقال بار مالی از فعالان اقتصادی به مصرف کنندگان، تسهیل شود و بخشی از بودجه دولت و شهرداری‌ها از محل قانون مالیات بر ارزش افزوده است.

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: با اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده و اجرای دائمی آن از ۱۳ دی، انتظار بهتر وصول شدن درآمدهای مالیاتی و تسریع و تسهیل انتقال بار مالی به مصرف کننده را داریم.

درآمدهای مالیاتی

مسیحی با بیان اینکه بیشتر کالاها و خدماتی که از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، معاف هستند، سبد مصرفی خانوار را شامل می‌شوند، افزود: محصولات کشاورزی فرآوری نشده، شیر، پنیر، ماست، آرد، نان، برنج، انواع روغن خوراکی، شیرخشک، تخم مرغ و خدمات آموزشی ورزشی، درمانی، از جمله این کالاها و خدمات است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =