قیمت هر متر مربع مسکن در گران‌ترین مناطق تهران به ۶۹ میلیون تومان رسیده که به نسبت کمترین قیمت‌ها در پایتخت، ۴.۳ برابر اختلاف قیمت را نشان می‌دهد. در حال حاضر، قیمت یک واحد ۷۰ متری در تهران بین ۱.۱ تا ۴.۸ میلیارد تومان فروخته می‌شود.

جدیدترین تغییرات قیمت‌ مسکن در تهران

به گزارش کارآفرین نیوز، بررسی متوسط قیمت های ارائه شده از سوی بانک مرکزی درباره قیمت معاملات واحدهای مسکونی در مناطق ۲۲ گانه تهران طی آذر ماه سال جاری نشان می دهد که در منطقه یک بیشترین میزان قیمت پرداختی برای هر متر مربع واحد مسکونی به ارزش ۶۹ میلیون تومان به ثبت رسیده است.

بر پایه این گزارش، کمترین رقم نیز مربوط به منطقه ۱۸ بوده که برای هر متر مربع واحد مسکونی، ۱۵ میلیون و ۸۱۹ هزار تومان پرداخت شده است. همچنین در برخی مناطق دیگر مانند منطقه ۱۶ نیز بهای پرداختی برای هر متر مربع زیر بنای واحد مسکونی در آذر ماه امسال ۱۶ میلیون و ۸۷۲ هزار تومان بوده است.

قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران

قیمت ها در مناطق ۱۵، ۱۷، ۱۹ و ۲۰ نیز کمتر از ۱۸ میلیون تومان در هر متر مربع بوده و در سایر مناطق ارقام بیشتری مورد معامله قرار گرفته است. دولت سیزدهم در ماه های اخیر طرح ساخت یک میلیون مسکن در سال و مجموعا ۴ میلیون مسکن را هدف گذاری کرده و تاکنون بیش از ۲ میلیون نفر نیز در سامانه معرفی شده وزارت راه و شهرسازی برای استفاده از تسهیلات نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند.

با این حال، بحث بازپرداخت اقساط وام های در نظر گرفته شده برای متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن یکی از موضوعات مهمی است که در یک ماه اخیر مورد بحث قرار گرفته است.

تفاوت ۵۳ میلیونی قیمت فروش مسکن

آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد که در حال حاضر،‌ اختلاف قیمت مسکن در منطقه یک تهران با قیمت ها در منطقه ۱۸ که کمترین نرخ معاملات مسکن را دارد، بیش از ۵۳ میلیون تومان در هر متر مربع بوده که رقم قابل توجهی است.

به بیان دیگر، اختلاف قیمت هر متر مربع مسکن در گران ترین مناطق تهران با ارزان ترین مناطق،‌ در حال حاضر ۴.۳ برابر است. در برخی مناطق دیگر تهران مانند منطقه دو و سه نیز هر متر مربع مسکن ۵۰ تا ۶۱ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

در حال حاضر، هزینه های مربوط به مسکن یکی از سنگین ترین اقلام در سبد مخارج خانوار محسوب می شود که در صورت حل مسئله مسکن در شهرهای بزرگ به ویژه تهران، مخارج خانوارهای ساکن در کلانشهرها به طرز چشمگیری مدیریت خواهد شد و فشار سنگین هزینه های مربوط به مسکن، متوقف و یا کاهش خواهد یافت.

جدول قیمت مسکن تهران

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =