رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از انجام ۱۵۹ هزار و ۴۹۴ در سال ۹۹ از واحدهای صنفی خبر داد.

 ۱۶۰ هزار گشت مشترک بازرسی در سال ۹۹ انجام شد

به گزارش کارآفرین نیوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس تابش با بیان اینکه در سال گذشته ۱۵۹ هزار و ۴۹۴ گشت مشترک بازرسی برگزار شد که منجر به تشکیل ۶۹ هزار و ۳۳۱ پرونده تخلف شده است، افزود: تعداد گشت های مشترک برگزار شده در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال قبل آن افزایش ۴۰ درصدی و تعداد پرونده های متشکله نیز افزایش ۲۲ درصدی داشته است.

وی گفت: در سال ۱۳۹۸ نیز حدود ۱۱۴ هزار و ۱۳۴ گشت مشترک بازرسی برگزار شد که منجر به تشکیل ۵۶ هزار و ۶۲۷ پرونده تخلف شده است.

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ادامه داد: سازمان های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در زمان مورد اشاره، ۳۳ درصد از گشت‌های مشترک خود را با اتاق اصناف و اتحادیه‌ها و ۱۹ درصد را با ادارات کل تعزیرات حکومتی انجام داده اند.

تابش تصریح کرد: همچنین ۱۵ درصد گشت های مشترک با دانشگاه های علوم پزشکی، ۲ ‌درصد با ادارات کل استاندارد، یک درصد با ادارات کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ۳۰ درصد با سـایـر دستگاهها بوده است.

وی گفت: از مجموع پرونده‌های تخلف متشکله، ۲۷ درصد مربوط به گشت با ادارات کل تعزیرات حکومتی، ۳۰ درصد مربوط به گشت مشترک با اتاق اصناف و ۴۳ درصد مربوط به سایر دستگاه‌های ذیربط است..

رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: از مجموع گشت های انجام شده ۱۴ هزار و ۸۰۷ مورد مربوط به اسفندماه ۱۳۹۹ بوده که منجر به تشکیل ۶ هزار و ۵۶۴ پرونده تخلف شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =