بیش‌ترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (٤٥,٦ درصد) و کم‌ترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (٢٨.٠ درصد) است.

نمودار جدید نرخ تورم استان‌ها در آذر ماه ۱۴۰۰

به گزارش کارآفرین نیوز، در آذر ماه سال جاری عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور به ٣٧٩,٢ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٧ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه بیش‌ترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان‌ همدان با ٣.٠ درصد افزایش و کم‌ترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان کردستان با ٠.٦ درصد افزایش است.

شاخص قیمت مصرف کننده آذر ماه

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آذر ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای کشور به عدد ٤٣,٤ درصد رسید. بیش‌ترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٥١.١ درصد) و کم‌ترین آن مربوط به استان قم (٣٩.٢ درصد) است.

خانوارهای شهری

در آذر ماه ١٤٠٠ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری به ٣٧٤,٩ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٦ درصد افزایش نشان می‌دهد.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ٣٥,٠ درصد است. بیش‌ترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (٤٤.٢ درصد) و کم‌ترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (٢٧.٢ درصد) است.

شاخص قیمت مصرف کننده آذر ماه


نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آذر ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای شهری به عدد ٤٢,٧ درصد رسید. بیش‌ترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان زنجان (٥٠.٦ درصد) و کم‌ترین آن مربوط به استان قم (٣٩.١ درصد) است.خانوارهای روستایی

عدد شاخص کل در آذر ماه برای خانوارهای روستایی به ٤٠٣,٧ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٨ درصد افزایش داشته است.

شاخص قیمت مصرف کننده آذر ماه

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ٣٦,٢ درصد است. بیش‌ترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (٤٨.٥ درصد) و کم‌ترین آن مربوط به استان همدان (٢٥.٧ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آذر ماه ١٤٠٠ برای خانوارهای روستایی به عدد ٤٧,٠ درصد رسید. بیش‌ترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٥٤.١درصد) و کم‌ترین آن مربوط به استان ‌ سیستان وبلوچستان (٤٠.٩ درصد) است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.