چِیس بانک خود را ملزم به حمایت فکری، عملی و مالی از استارتاپ‌هایی می‌داند که با ایده رفع یک معضل جهانی، در صدد ساختن جهانی بهتر برای زندگی هستند.

چِیس بانک؛ مطلوب کارآفرینان خوش آتیه

چِیس بانک (Chase Bank)؛ از زیر مجموعه های گروه بانکداری جی پی مورگان است که شیوه های کارآمد و متفاوتی را برای ارائه خدمات مالی بانکی مورد نیاز به استارتاپ ها و کارآفرینان برگزیده به کار می گیرد و سعی در توانمند سازی استارتاپ ها دارد.

اتصال کارآفرینان و استارتاپ‌ها

این بانک ‌مستقر در نیویورک با ایجاد اتصال میان استارتاپ هایی که از امکانات و خدمات این بانک استفاده کرده اند با کارآفرینان و استارتاپ های نوپا، حلقه حمایتی مهمی برای استارتاپ ها فراهم می کند. جِمی دایمِن؛ رییس و مدیر اجرایی، شعار این بانک حامی کارآفرینی را، "فراهم ساختن زیرساخت های ضروری برای رشد و استقلال استارتاپ های نوپا از هر رنگ و نژادی " می داند.

جمی دایمن

این بانک که در سراسر دنیا نیز دفاتری راه اندازی کرده است، با برگزاری سمینارهای آموزشی آنلاین، نحوه مطلوب ارائه طرح کسب و کار (بیزنس پلن) برای جلب مشارکت سرمایه گذاران را به کارآفرینان آموزش می دهد و در نقش قطب نما، در یافتن مسیر صحیح به کارآفرینان یاری می رساند و در نقشی فراتر از شتاب دهنده های معمول عمل می کند.

همچنین بخش های مختلف بانک با آموزش مسایل مرتبط با جریان نقدینگی و نحوه دریافت تسهیلات و جذب سرمایه، کارآفرینان را با معضلات حقوقی احتمالی آتی آشنا می کنند.

حمایت از طرح‌های کارآفرینی از مراحل اولیه

این بانک اعلام کرده خود را موظف می دانیم در تامین سرمایه مورد نیاز همه استارتاپ های ارزشمند مشارکت کنیم، حتی کسب و کارهایی که اقلیت ها از جمله رنگین پوستان و سیاهپوستان راه می اندازند.

حتی اگر در مراحل اولیه باشند اما ایده ارائه شده ارزش سرمایه گذاری داشته باشد و امکان سنجی یا طرح توجیهی آینده نگرانه ای نیز ارائه کرده باشند، این بانک مانند یک شتاب دهنده عمل می کند و با هماهنگی پشتیبانی هایی از لحاظ آموزش، کوچینگ (Coaching) و ارائه راه حل های مالی بانکی، آنان را در مسیر رشد و توسعه همراهی می کند.

در همین راستا، برایان لمب (Brian Lamb) که خود از نژاد سیاهپوست است از سال ۲۰۱۸ به مدیریت بخش بین المللی تنوع نژادی و اقلیت ها منصوب شده است. میزان سرمایه گذاری تعهد شده این بانک در استارتاپ های رنگین پوستان تا سال ۲۰۲۵، حدود ۳۰ میلیارد دلار اعلام شده است.

به نظر می رسد برگزاری سمینارهایی در زمینه موضوعات حقوقی و ایجاد حلقه ارتباطی میان کسب و کارهای گذشته با استارتاپ های جدید می تواند رویکرد مناسبی در زمینه انتقال تجارب کارآفرینان مُجرّب و خِبره به کارآفرینان جوان باشد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =