ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان و شخصیت سال ۲۰۲۱ میلادی، ۹۳۴ هزار و ۹۰ سهم دیگر از سهام تسلا را به ارزش ۱.۰۲ میلیارد دلار واگذار کرد تا به هدفش مبنی بر فروش ۱۰ درصد از سهامش در این کمپانی سازنده خودروهای الکتریکی نزدیکتر شود.

فروش یک میلیارد دلار دیگر از سهام تسلا توسط ایلان ماسک

به گزارش کارآفرین نیوز، ایلان ماسک حدود دوماه پیش در یک نظرسنجی توییتری از دنبال‌کنندگان خود درخواست کرد در خصوص فروش ۱۰ درصد از سهام تسلا نظر خود را اعلام کنند.

با وجود اینکه نتایج نظرسنجی مثبت بود، اما به عقیده کارشناسان مدیرعامل تسلا برای پرداخت مالیات مجبور به فروش سهام خود بوده است.

تا به امروز ایلان به صورت مرحله ای بخشی از سهام خود را واگذار کرده است و در جدیدترین مرحله، شخصیت سال ۲۰۲۱ میلادی ۱.۰۲ میلیارد دلار از سهام خود را به فروش رسانده است.

ایلان ماسک

ارزش سهام تسلا در سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۴ درصد رشد کرد و همین امر سبب شد تا ایلان به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کرد. ثروت ایلان ماسک در حال حاضر ارزشی بیش از ۲۷۵ میلیارد دلار دارد و بالاتر از افرادی مانند جف بزوس قرار گرفته است.

آنچه که مشخص است ثروت ماسک از سهام او در تسلا و اسپیس ایکس نشات گرفته و جالب این است که ایلام در حال حاضر از این شرکت‌ها حقوق یا پاداش دریافت نمی‌کند. علاوه بر این، ماسک تا امسال سهم چندانی از تسلا را واگذار نکرده بود و به همین دلیل با افزایش چشمگیر ارزش سهام تسلا و تبدیل شدن به باارزش‌ترین شرکت خودروسازی، ماسک به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است.

از آنجایی در ایالات متحده آمریکا افراد بر اساس درآمد یا سهامی که می‌فروشند، مالیات می‌دهند، ماسک تا به امروز مالیات چندانی نسبت به ثروت خود پرداخته نکرده است که همین امر موجب شده برخی از سناتورهای آمریکایی نظیر برنی سندرز به انتقاد از ماسک بپردازند.

به همین دلیل ایلان ماسک می‌خواهد بیش ۱۱ میلیارد دلار مالیات بدهد که این رقم بیشترین میزان مالیاتی است که یک آمریکایی در تاریخ می‌پردازد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =