رئیس سازمان بورس راهکار احیای بورس را افزایش شفافیت، تشکیل میزهای حمایتی صنایع، نظارت بر بازار و مهیا ساختن زیرساخت‌ها عنوان کرد.

احیای بورس چگونه میسر می‌شود؟

به گزراش کارآفرین نیوز، مجید عشقی در خصوص وضعیت بازار سرمایه گفت: در بازار دارایی‌ها به ویژه دارایی‌های مالی صعودهای تیز به همراه سقوط هستند، به طوری که شاهد بودیم شاخص ناگهان از ۵۰۰ هزار واحد به دومیلیون و ۸۰ هزار واحد رسید، چنین مسئله‌ای سبب شد تا بسیاری از شرکت‌ها ارزششان بسیار بالاتر از حد واقع شود و بسیاری از سهامداران در اوج این رشد وارد بازار شدند.

عشقی نخستین راهکار افزایش اعتماد در بورس را شفافیت در ارائه اطلاعات عنوان کرد و گفت: صنایع باید مشکلاتشان حل شود که در این رابطه در حال تشکیل میزهای حمایتی برای صنایع هستیم، دوم باید فعالیت نظارت بر بازار شفاف کنیم، زیرا در این مدت اعتراضات زیادی در خصوص رفتارهای ناطر شده، در گام بعدی لازم است زیر ساخت‌هایی را مهیا کنیم، در حال حاظر در حوزه دامنه نوسان نیز اقداماتی انجام داده شده است.

بورس

به گفته رئیس سازمان بورس، ماهیت بازار سرمایه بر اساس ریسک است، قیمت‌های سهم‌ها بر اساس عرضه و تقاضا مشخص می‌شود که این امر نیز خود وابسته به مولفه‌های کلان اقتصادی است.

عشقی یکی از نقش های سازمان بورس را کنترل مولفه های عنوان کرد و گفت: در بحث اوراق ما تلاش می‌کنیم در کمیته‌های مربوط حضور یابیم، امسال حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق نقدینگی وارد بازار سرمایه شده است که در اصل نمی‌توان گفت مبلغ فروخته شده بسیار کمتر از سال گذشته بوده است.

وی ادامه داد: ما اکنون داریم روی ابزارهای سرمایه گذاری غیر مستقیم کار می‌کنیم، طرح عایدی مالیات سرمایه در مجلس در حال بررسی است و به طور قطع در صورت تصویب شاهد رشد بازار خواهیم بود.

رئیس سازمان بورس در انتها گفت: ما سعی بر این داریم که با جلساتی که با بانک مرکزی برگزار می‌کنیم، نرخ بهره بین بانکی را کنترل کنیم و کاهش دهیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =