گزارش فصلی اقتصاد ایران در تابستان امسال از وضعیت بازار کار، شاخص بورس، نرخ دلار و یور، وضعیت نرخ‌ها در بازار سکه و نقدینگی منتشر شد.

گزارش ۳ ماهه تغییرات نرخ‌ها در اقتصاد ایران

به گزارش کارآفرین نیوز، گزارش فصلی اقتصاد ایران شامل آخرین اطلاعات سالانه و فصلی اقتصاد کشور است.

براساس این گزارش، محصول ناخالص داخلی بدون نفت به قیمت ثابت سال ١٣٩٠ در فصل تابستان ١٤٠٠ به رقم ١٦٢٣٢١٣ میلیارد ریال رسیده است که در این فصل رشد اقتصادی و رشد اقتصادی بدون نفت به ترتیب برابر٤/٢ و ٣/٣ درصد بوده است.

گزارش فصلی اقتصاد

همچنین شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی کل کشور در فصل تابستان ١٤٠٠ (بر مبنای سال ١٣٩٥) رقم ٣٣٨/٧ بوده است که درصد تغییرات دوازده ماه منتهی به شهریور ماه ١٤٠٠ نسبت به دوره مشابه قبل (نرخ تورم) ٤٥/٨درصد بوده است.

جمع کل نقدینگی کشور به ٤٠٦٧٦/٠ هزار میلیارد ریال رسیده است که نسبت به پایان سال ١٣٩٩، ١٧/٠ درصد رشد داشته است.

گزارش فصلی اقتصاد

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با ١٨/٦ درصد افزایش نسبت به فصل گذشته به ١٣٨٦٤٥١ واحد رسیده است. در این فصل ارزش جاری بازار سهام با ١٩/٣درصد افزایش نسبت به فصل گذشته به رقم ٥٦٠٩٤٩٠٤ میلیارد ریال رسید. همچنین ارزش کل معاملات بازار بورس اوراق بهادار ٤٣١٤٥٨٦ میلیارد ریال بوده است که نسبت به فصل گذشته ٦٣/٧ درصد افزایش داشته است.

گزارش فصلی اقتصاد

کل واردات از گمرک جمهوری اسلامی ایران ١٠٨١٠ هزار تن و به ارزش ١٢٨٠٩ میلیون دلار بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل به لحاظ وزنی ٣٩/٩ درصد افزایش و به لحاظ ارزش ٣٧/٦درصد افزایش داشته است. در این فصل کل صادرات غیر نفتی از گمرک جمهوری اسلامی ایران ٢٩٨١٣ هزار تن و به ارزش ١٠٩٨٠ میلیون دلار بوده است که نسبت به دوره مشابه سال قبل به لحاظ وزن ٢٠٥ درصد افزایش و به لحاظ ارزش ٥٢/١ درصد افزایش داشته است.

میانگین قیمت سکه تمام بهار آزادی (طرح جدید)، سکه نیم‌ بهار آزادی و سکه ربع ‌بهار آزادی به ترتیب برابر ١١٣٥٦٤ ، ٥٨٧٥٦ و ٣٦٧٢٦ هزار ریال بوده است که نسبت به فصل گذشته به ترتیب ٨/٧درصد افزایش و ١/٠ و ٣/٨ درصد کاهش داشته است.

گزارش فصلی اقتصاد

متوسط نرخ دلار در بازار آزاد برابر ٢٥٨٣١٩ ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ١٠/١ درصد افزایش داشته است. همچنین متوسط قیمت یورو در بازار آزاد برابر ٣٠٥٣٨٤ ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ٨/٧ درصد افزایش داشته است. برای مشاهده این نشریه به بخش تازه های نشر مراجعه کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =