۳ میلیارد و ۲۶۵ میلیون تراکنش شاپرکی در آذر ماه امسال از طریق کارتخوان‌های فروشگاهی، ابزارهای موبایلی و اینترنتی انجام شد که حاکی از ثبت روزانه ۱۰۸ میلیون تراکنش و ساعتی ۴ میلیون و ۵۳۵ هزار تراکنش در کشور است.

یکماهه ۳.۲ میلیارد تراکنش شاپرکی انجام شد

به گزارش کارآفرین نیوز، جدیدترین گزارش شاپرک درباره وضعیت تراکنش های انجام شده در آذر ماه سال جاری نشان می دهد که در این ماه ۳ میلیارد و ۲۶۵ میلیون و ۸۵۷ هزار تراکنش شاپرکی در کشور انجام شده که نسبت به ماه گذشته، کاهش یافته است.

انجام حدود ۹۱ درصد تراکنش‌ها با کارتخوان

همچنین در آذر ماه سال جاری، ۹۰.۷۱ درصد کل تراکنش های انجام شده از طریق کارتخوان های فروشگاهی بوده و ۶.۰۱ درصد نیز از طریق ابزارهای اینترنتی انجام شده است. در عین حال، طی آذر ماه سال جاری، ۳.۲۷ درصد تراکنش های شاپرکی با ابزارهای موبایلی صورت پذیرفته است.

در عین حال، ۹۸.۶۹ درصد کل تراکنش ها از طریق ابزارهای شاپرکی مربوط به خرید کالا و خدمات بوده و ۱.۳۱ درصد تراکنش ها نیز به منظور پرداخت قبوض و یا خرید شارژ تلفن همراه انجام شده است.

جدول تراکنش شاپرکی آذر 1400

این گزارش حاکی است، در آبان ماه امسال ۳ میلیارد و ۲۸۰ میلیون و ۸۲۹ هزار تراکنش شاپرکی انجام شده بود که این آمار در آذر ماه سال جاری، به میزان ۰.۴۶ درصد کمتر شده است. با این وجود، میزان استفاده از ابزارهای شاپرکی در خرید کالا و خدمات و همچنین پرداخت ها در آذر ماه ۱۴۰۰ به نسبت آذر ماه سال قبل از آن، ۲۱.۳۴ درصد رشد نشان می دهد.

در آذر ماه سال ۹۹ به تعداد ۲ میلیارد و ۶۹۱ میلیون و ۴۵۲ هزار تراکنش شاپرکی به ثبت رسیده بود که در آذر ماه امسال به این آمار، ۵۷۴ میلیون و ۴۰۵ هزار تراکنش افزوده شده که با توجه به شرایط کرونایی دو سال گذشته، نشان دهنده افزایش میزان استفاده از تراکنش های الکترونیک به جای استفاده از پول فیزیکی و همچنین پرداخت های نقدی است.

تعداد تراکنش های شاپرکی آذر 1400

بررسی آمارهای دیگر ارائه شده نیز نشان می دهد که در آذر ماه ۱۴۰۰، مجموعا ۱۲ میلیون و ۹۵۶ هزار ابزار فعال سیستمی در کل کشور وجود داشته که ۳ میلیارد و ۲۶۵ میلیون تراکنش شاپرکی از طریق آنها انجام شده است.

در این بین، ۹ میلیون و ۸۳۸ هزار دستگاه کارتخوان معادل ۷۵.۹۳ درصد کل ابزارها را تشکیل داده است که نسبت به آمار آبان ماه، نشان دهنده افزایش استفاده از دستگاه های کارتخوان فروشگاهی در ماه پایانی پاییز امسال نسبت به آبان ماه است.

یک میلیون و ۶۲۵ هزار ابزار پذیرش اینترنتی نیز در این ماه فعال بوده که مجموعا ۱۲.۵۴ درصد کل ابزارهای موجود را تشکیل داده است. همچنین از طریق یک میلیون و ۴۹۲ هزار ابزار پذیرش موبایلی نیز طی آذر ماه امسال تراکنش های شاپرکی انجام شد.

ابزارهای فعال تراکنش های شاپرکی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =