مرکز آمار تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب در آذر ماه ١٤٠٠ برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور را اعلام کرد.

متوسط قیمت کالاهای خوراکی در آذرماه

به گزارش کارآفرین نیوز، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در گروه نان و غلات مربوط به اقلام برنج ایرانی درجه یک با ٤.٣ درصد ،شیرینی خشک با ٣.٢ درصد و رشته آش با ٣.١ درصد می باشد.

همچنین در این گروه نسبت به ماه قبل ماکارونی با ١.٩- درصد بیشترین کاهش قیمت را داشته‌ است.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها

در این گروه، ماهی قزل آلا بیشترین افزایش قیمت را با ١.٦ درصد نسبت به ماه قبل داشته‌ است. همچنین در این گروه نسبت به ماه قبل گوشت گوسفند با ٠.٥- درصد و مرغ ماشینی با ٠.٢- درصد بیشترین کاهش قیمت را داشته‌اند.

گوشت قرمز

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن

بیشترین افزایش قیمت در این گروه مربوط به کره پاستوریزه (کره حیوانی) با ٢.٩ درصد، شیرخشک با ٢.٣ درصد و پنیر ایرانی پاستوریزه با ٢.١ درصد نسبت به ماه قبل بوده است.همچنین تخم مرغ ماشینی با ٥.٩- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌ است.

لبنیات

میوه و خشکبار

در این گروه، هندوانه با ١٨.٧ درصد و انار با ٦.٥ درصد بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل را داشته اند. همچنین بیشترین کاهش قیمت مربوط به موز با ٢.٩- درصد و پرتقال با ٩.٩- درصد نسبت به ماه قبل بود.

میوه

سبزیجات و حبوبات

بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در این گروه مربوط به سیب‌زمینی با ٢٤.٢ درصد، گوجه فرنگی با ٧.٦ درصد و پیاز با ٥.٩ درصد می باشد. همچنین هویج فرنگی با ٢٣.٨- درصد و فلفل دلمه‌ای با ١٤.٣- و کدوسبز با ٧.٠- درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها

در این گروه، بیشترین افزایش قیمت مربوط به رب گوجه فرنگی با ٩.٠ درصد و سس گوجه فرنگی با ٥.٥ درصد نسبت به ماه قبل است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =