رئیس جمهور مکزیک در بیانیه‌ای رسما وعده داد که ارز دیجیتال این کشور تا سال ۲۰۲۴ آماده شود و این فناوری برای آینده ساختار اقتصادی مکزیک بسیار مهم خواهد بود.

مکزیک به دنبال راه‌اندازی رمزارز ملی

به گزارش کارآفرین نیوز، اکانت رسمی رئیس جمهور مکزیک با انتشار بیانیه‌ای در توییتر اعلام کرد که بانک مرکزی آن‌ها به دنبال ساخت رمزارز ملی است و احتمالا این پروژه را تا سال ۲۰۲۴ آماده می‌کند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «با توجه به اینکه این فناوری‌ها و نسل بعدی زیرساخت‌های پرداخت به عنوان یک ابزار ارزشمند برای پیشبرد سطح پوشش خدمات مالی در کشور اهمیت بسیار زیادی دارد، بانک مرکزی مکزیک اعلام می کند تا سال ۲۰۲۴ ارز دیجیتالی خود را وارد بازار خواهد کرد.»

رمزارز ملی مکزیک

تحقیقات شرکت Merchant Machine نشان می دهد که مکزیک یکی از ۵ کشور دنیا با کمترین پوشش خدمات بانکی در میان شهروندان است. از سوی دیگر یافته‌های انجمن بانکداری مکزیک هم حکایت از این دارد که ۵۳ درصد از بزرگسالان این کشور حساب بانکی ندارند.

نکته جالب توجه در خصوص مکزیک این است که ۷۰ درصد افراد هم فاقد دسترسی به کارت‌های اعتباری هستند. کارشناسان اعتقاد دارند، بخشی از این اتفاق به خاطر عدم اعتماد شهروندان به خدمات مالی و پیچیدگی‌هایی است که بر سر راه دسترسی به این خدمات وجود دارد.

در سال های اخیر بحث رمزارز ملی در بسیار از کشورهای جهان مطرح شده است، برای نمونه چین به فاز پیاده سازی ارز دیجیتالی خود رسیده است، حتی برخی از شهروندان این کشور اجازه دارند، تا خریدهای خود را با این رمزارز انجام دهند.

رمزارز ملی چین

علاوه بر چین ، اتحادیه اروپا نیز در حال تحقیق پیرامون استفاده از یورو دیجیتالی است.

موضوع رمزارز ملی در ایران نیز توسط مسئولین مختلف اعلام شده و رئیس کل بانک مرکزی نیز یکی از برنامه های مهم این نهاد را راه اندازی رمزارز ملی عنوان کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.