وزیر راه و شهرسازی با تشریح آخرین اقدامات عملیاتی سازی طرح نهضت ملی مسکن، بیان داشت: پیش بینی شده که افراد با ۱۵۰ میلیون تومان آورده، در تهران صاحب خانه خواهند شد.

متقاضیان تهرانی با ۱۵۰ میلیون آورده صاحب خانه می‌شوند

به گزارش کارآفرین نیوز، رستم قاسمی با اشاره به اینکه بانک ها موظف شدند تا ۲۰ درصد از کل تسهیلات خود را در اختیار بخش مسکن قرار بدهند، افزود: همچنین سود تسهیلات در نظر گرفته شده برای طرح نهضت ملی مسکن به میزان ۱۸ درصد و اقساط آن نیز ۲۰ ساله است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پلکانی بودن بازپرداخت اقساط تسهیلات، اظهارداشت: اقساط وام ۴۵۰ میلیون تومانی طی ۲۰ سال به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است. برای پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن، اگر بانک ها همکاری نکنند، جرایم سنگینی برای آنها پیش بینی شده است.

اخبار مرتبط:

شروط بازگشت بازار مسکن به روزهای رونق

میزان اقساط وام نهضت ملی مسکن مشخص شد

ساخت واحدهای ۴ تا ۷ طبقه در نهضت ملی مسکن

بایدهایی در ساخت میلیونی مسکن ملی

جرایم سنگین در انتظار بانک‌ها

قاسمی ادامه داد: طبق توافق انجام شده در شورای پول و اعتبار، میزان وام نهضت ملی مسکن برای تهران مبلغ ۴۵۰ میلیون تومان، برای مراکز استان ها نیز ۴۰۰ میلیون تومان و برای روستاهای کشور هم ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه با وجود ابلاغ به بانک ها، هنوز بسیاری از بانک ها کار پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن را آغاز نکرده اند، بیان داشت: پیش بینی می کنیم اگر فردی در تهران ۱۵۰ میلیون تومان آورده داشته باشد، صاحب خانه خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.