سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم هدف طرح بنزینی دولت را توزیع عادلانه یارانه عنوان کرد و گفت: هیچ تغییری در قیمت بنزین رخ نخواهد داد، فقط قرار است به هر نفر ۱۵ لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومانی داده شود که به حساب سرپرست خانوار واریز خواهد شد.

اختصاص ۱۵ لیتر بنزین به هر فرد ایرانی

به گزارش کارآفرین نیوز، افشار فتح الهی در خصوص طرح جدید بنزینی دولت گفت: این طرح در دو جزیره قشم و کیش به صورت آزمایشی اجرا شود؛ به گونه‌ای که ابتدا در کیش انجام خواهد شد و سپس با یک فاصله دو تا سه هفته‌ای در قشم اجرا خواهد شد.

به گفته فتح‌اللهی، خانوارهایی که بیش از یک خودرو دارند باید مابقی بنزین مصرفی خود را، به صورت آزاد پرداخت نمایند. وی افزود: در اجرای این طرح سهمیه خودرو نیز از بین نخواهد رفت ضمن اینکه سرپرست خانوار می‌تواند سهمیه بنزین خانواده را بفروشد. دولت برای تصمیم‌گیری اجرای طرح در سطح ملی یک ماه بعد از اجرا شدن سهمیه‌بندی بنزین در کیش و قشم، ارزیابی خود را برآورد می‌کند.

سرپرست منطقه آزاد قشم

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه گفت: نحوه پرداخت یارانه‌ها طی سال‌های مختلف با اینکه با عنوان هدفمند بودن آن انجام شده، اما متاسفانه برخلاف این هدف اقشار ضعیف کمترین بهره را برده‌اند و اقشار مرفه‌تر بیشترین بهره را برده‌اند.

وی ادامه داد: هدف دولت از این طرح رساندن یارانه به دست اقشار ضعیفی است که در طی سال‌های اخیر مغفول مانده‌اند. از این رو به جای پرداخت یارانه به خودروها دولت تصمیم دارد، یارانه را به افراد تخصیص دهد که در نتیجه مبالغ به حساب سرپرست خانوار واریز شود.

فتح‌اللهی در انتها گفت: قرار است سهمیه بنزین به تمامی افراد داده شود لذا افراد یا باید بنزین را به مصرف شخصی برساند یا با مکانیزیمی که اعلام خواهد شد، سهمیه دریافتی خود را به فروش برسانند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.