بیش از ۱۲۴ میلیون و ۱۶۶ هزار کارت بانکی در آذر ماه امسال که ۵.۷ میلیون آن کارت هدیه و بن کارت بوده، حداقل یکبار در شبکه شاپرکی کشور تراکنش داشته‌اند که به ازاء هر روز ۴ میلیون و ۱۳۸ هزار تراکنش بوده است.

۵.۷ میلیون کارت هدیه بانکی فعال شد

به گزارش خبرنگار کارآفرین نیوز، بررسی جدیدترین آمار از کارت های بانکی فعال و تراکنش دار در آذر ماه امسال نشان می دهد که در این ماه ۱۲۴ میلیون و ۱۶۶ هزار کارت بانکی دارای تراکنش در شبکه شاپرکی کشور (کارتخوان ها، ابزارهای پذیرش اینترنتی، ابزارهای موبایلی) بوده است که نسبت به آبان ماه سال جاری که آمار ۱۲۲ میلیون و ۶۹۲ هزار کارت بانکی بود، ۱.۲۰ درصد رشد نشان می دهد.

بر پایه این گزارش، ۹۵.۰۱ درصد کل کارت های فعال بانکی در آذر ماه ۱۴۰۰، کارت برداشت بوده و سهم کارت هدیه و بن کارت از مجموع کل کارت های تراکنش دار در شبکه شاپرکی کشور، ۴.۴۷ درصد بوده است. همچنین ۰.۳۷ درصد کارت ها نیز در قالب کارت اعتباری بود.

تراکنش حدود ۱۱۸ میلیون کارت برداشت

به لحاظ عددی، مجموع کارت های برداشت دارای تراکنش در آذر ماه سال جاری، ۱۱۷ میلیون و ۹۷۰ هزار کارت بوده و ۵ میلیون و ۷۳۲ هزار کارت نیز به صورت کارت هدیه و بن کارت تراکنش انجام داده است. در این ماه، تنها ۴۶۳ هزار کارت اعتباری در شبکه شاپرک، تراکنش به ثبت رسانده است.

با وجود اینکه تعداد کارت های بانکی صادر شده موجود در شبکه بانکی، بالای ۴۰۰ میلیون کارت بانکی اعلام شده است، اما ۱۲۴ میلیون از این تعداد، در ۳۰ روزه آذر امسال در شبکه شاپرکی کشور دستکم یک تراکنش را به ثبت رسانده اند.

طی یکماهه آبان امسال تا آذر ماه، بر تعداد مجموع کارت های بانکی دارای تراکنش در شبکه شاپرکی کشور، یک میلیون و ۴۷۴ هزار مورد اضافه شده است. در مجموع می توان گفت که در آذر ماه امسال به ازاء هر روز، ۴ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۸۹۱ تراکنش کارتی انجام شده است که البته به صورت کلی، بیش از ۹۵ درصد آن کارت برداشت بوده است.

آمار تراکنش بانکی

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.