نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس با اشاره به اینکه با اقدامات صورت گرفته، ۵ هزار میلیارد تومان پول زعفران به کشاورزان رسید، گفت: نهادهای قدرتمندی که در حوزه زعفران شکل گرفته‌اند و همه جا نفوذ دارند، مانع از این شدند که این حوزه سر و سامان پیدا کند.

۵ هزار میلیارد تومان پول زعفران در جیب کشاورزان

به گزارش کارآفرین نیوز، محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیشتر اعضای شورای ملی زعفران کسانی هستند که محل درآمدشان از محل صادرات زعفران است، اظهار داشت: همین افراد در همه جا از جمله جهاد کشاورزی، کمیسیون گیاهان دارویی مجلس، اتاق تعاون و اتاق بازرگانی حضور دارند. من در مجلس به کرات این افراد را می بینم که به بهانه های مختلف در مجامع مشورتی حضور پیدا می‌کنند و چون رسانه در دست دارند، قدرت نیز دارند.

زعفران

به گفته نماینده مردم تربیت حیدریه در مجلس، باید زعفران را به قیمت مناسب از کشاورزی خریداری کرد. وی ادامه داد: ما باید زعفران را به قیمت خوب از کشاورز خریداری کنیم و با این عمل خودِ کشاورز می تواند مشکلات دیگرش مثل آب و برق را حل کند.

وی افزود: از طرفی باید بر روی کار تعاونی ها نظارت شود تا تعاونی‌ها برای جیب یک عده ای خاص فعالیت نکنند و به فکر منافع همه کشاورزان باشند.

زنگنه در انتها گفت: در سال جاری همکاری دولت و مجلس سبب شد، ۵ هزار میلیارد تومان پول زعفران به جیب کشاورزان برود و خوشبختانه در این راه موفق بودیم و تنها نمادی در بورس کالا که در ۶ ماه گذشته ۱۰۰ درصد سود داده، زعفران است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.