میزان اتر سپرده‌گذاری‌شده اتریوم به بالاترین حد خود رسیده، این درحالی است که به دلیل خروج کاربران چینی از صرافی‌های بزرگ این کشورٰ افت اندکی در بیت کوین مشاهده شد.

نقش چین در افت قیمت بیت‌کوین و افزایش سپرده‌گذاری اتریوم

به گزارش کارآفرین نیوز، بر اساس داده‌های سرویس تحلیل درون‌زنجیره‌ای گلس‌نود، ارزش کل سپرده‌گذاری‌شده در قرارداد اتریوم به بالاترین میزان خود یعنی ۸.۸ میلیون اتر ($ETH) رسیده و همزمان روند بهبود قیمت اتریوم نیز در حال انجام است.

براساس داده‌ها، ارزش دارایی‌های سرمایه‌گذاری‌شده در قرارداد سپرده اتریوم به‌ طور مستمر افزایش یافته و تقریباً هیچ جهش بالا یا پایینی نداشته است.

تحلیل گران به طور کلی معتقدند که می‌توان ارتباط مستقیمی را بین ارزش وجوه سپرده‌گذاری‌شده در قرارداد اتریوم و قیمت اتر مشاهده کرد.

بیت کوین اتریوم

از سوی دیگر داده‌های تردینگ‌ویو نشان می‌دهند که چند ساعت قبل از بسته شدن کندل سالانه، بیت کوین با کاهش ۲,۰۰۰ دلاری به پایین‌ترین حد ۴۵,۶۳۰ دلار سقوط کرد و سپس با یک بازیابی متوسط سال ۲۰۲۱ را با قیمت ۴۷,۲۰۰ دلار به پایان رساند.

هرچند که چنین قیمتی پایین‌تر از بسیاری از پیش‌بینی‌های رایج بود، اما رخ ندادن صعود جهشی با مشاهده روند انتقال وجه در صرافی‌ها قابل توضیح است.

از آنجایی که کاربران چینی، پس از تحمل سال‌ها محدودیت فزاینده در زمینه رمزارزها، تا ۳۱ دسامبر فرصت داشتند تا صرافی‌های بزرگ چینی را ترک کنند، لذا این افت قیمت در بیت کوین را می توان به خروج کاربران چینی مرتبط دانست.

بابی لی، مدیر عامل سابق صرافی BTCC، می‌گوید این "آخرین چکش" در زرادخانه پکن است و به همین دلیل است که بازار صعودی پایان سال هنوز شروع نشده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.