شانگهای به عنوان بزرگترین شهر چین، با یک برنامه ۵ ساله به دنبال حرکت در مسیر متاورس شدن است.

برنامه ۵ ساله شانگهای برای متاورسی شدن

به گزارش کارآفرین نیوز، متاورس، فناوری که امسال به‌ دلیل پتانسیل آن برای شکل‌دهی نسل بعدی اینترنت توجه عموم را به خود جلب کرده است، هر روز مشتریان بیشتر و جدیدتری را پیدا می‌کند.

بر همین اساس کمیسیون اقتصادی و فناوری اطلاعات شهرداری شانگهای از برنامه ۵ ساله خود برای توسعه صنعت اطلاعات الکترونیکی رونمایی کرد.

شانگهای با این سند به دنبال تشویق استفاده از متاورس در زمینه‌هایی مانند خدمات عمومی، دفاتر تجاری، سرگرمی‌های اجتماعی، تولید صنعتی، ایمنی تولید و بازی‌های الکترونیکی شده است.

تحقیقات و توسعه فناوری‌های اساسی از جمله حسگرها، تعامل بلادرنگ و بلاک‌چین از دیگر برنامه های این سند است. البته در این سند جدول زمانی یا اهداف خاصی برای تحقیق و توسعه متاورس تعیین نشده است.

از سوی دیگر غول های تکنولوژی دنیا که در چین مستقر هستند برنامه های خود در زمینه متاورس را آغاز کرده اند.

برای نمونه Baidu مستقر در پکن، رویداد سالانه توسعه‌دهندگان خود را در دنیای مجازی اپلیکیشن متاورس خود، XiRang برگزار کرده است.. این شرکت مدعی بوده که این اولین کنفرانس متاورس چین بوده است.

متاورس در چین

«ما جائه»، معاون شرکتBaidu گفت که توسعه این برنامه در دسامبر گذشته آغاز شد، اما هنوز ۶ سال تا راه‌اندازی کامل باقی مانده است. در پاسخ به سوالاتی مانند درخواست جزئیات در مورد جدول زمانی، گفت: «این سوال بسیار خوبی است، اما من ممکن است پاسخ خوبی نداشته باشم.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =