بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت انواع خودرو خارجی در بازار با نوسانات جزیی همراه شده و در حال حاضر لکسوس NX۳۰۰ H هفت کلید مدل ۲۰۱۷ به قیمت ۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان و تویوتا راو ۴ مدل ۲۰۱۸ نیز دو میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان فروخته می‌شود.

قیمت‌های جدید در بازار خودروهای لاکچری

به گزارش کارآفرین نیوز، طبق آخرین بررسی های انجام شده از قیمت خودرو لوکس خارجی در بازار، در حال حاضر نرخ خرید و فروش این خودروها همچون محصولات داخلی دچار نوساناتی شده به طوری که قیمت خودرو لکسوس NX۳۰۰ H هفت کلید مدل ۲۰۱۷ به ۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان رسیده است.

همچنین، هیوندای النترا و هیوندای سوناتا هیبرید +GLS مدل ۲۰۱۸ به ترتیب با قیمت یک میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان و یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در بازار خودرو معامله می شود.

قیمت خودروهای میلیاردی بازار

در دسته خودروهای کیا هم شاهد افزایش قیمت جزیی بودیم به طوری که در حال حاضر، کیا اپتیما مدل ۲۰۱۷ به قیمت یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و کیا سورنتو و کیا اسپورتیج مدل ۲۰۱۸ به ترتیب به قیمت ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و دو میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان در بازار مورد معامله قرار می گیرند.

این افزایش قیمت در خودروهای تویوتا هم مشاهده می شود به نحوی که تویوتا راو ۴ مدل ۲۰۱۸ به قیمت ۲ میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان و تویوتا C-HR تمام چرخ متحرک لانچ مدل ۲۰۱۸ به قیمت ۲ میلیارد و ۳۰ میلیون تومان در بازار ایران خرید و فروش می شود.

علاوه بر آن، خودروهای رنو کولئوس و رنو تلیسمان مدل ۲۰۱۸ به ترتیب به قیمت های ۲ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان و یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان و خودرو میتسوبیشی ASX فول مدل ۲۰۱۸ به قیمت یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان معامله می شود.

خودرو لوکس

قیمت خودروهای لوکس خارجی در حالی رو به افزایش است که طرح ساماندهی بازار خودرو در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و در یکی از مصوبات آن به آزادسازی واردات خودرو خارجی پرداخته شده تا با لغو منع واردات، شاهد کاهش قیمت خودروهای خارجی و حتی خودروهای داخلی در بازار باشیم.

طبق گفته عزت الله اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معاون مجلس شورای اسلامی، آزادسازی واردات خودرو طرحی بود که هیات عالی نظارت بر حُسن اجرای سیاست‌ های کلی نظام، نظر خود را در مورد آن ارائه کرد، اما از نظر ما، وقتی شورای نگهبان آن را تایید کرده، یعنی قانون است و اکنون پروسه مربوطه را طی می ‌کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.