بیزنس اینسایدر به نقل از موسسه تحقیقاتی آرکین، بازار رمز ارزها را در سال ۲۰۲۲ در صورت عدم رخداد اتفاق یا توییت غیر منتظره، پیش‌بینی کرد.

پیش‌بینی حرکت بازار رمز ارزها در سال ۲۰۲۲

بیزنس اینسایدر آورده است: سال ۲۰۲۱ میلادی در حالی به پایان رسید که دارایی های دیجیتال، رونق فراوانی داشتند. در صورت تداوم این روند، سال ۲۰۲۲ نیز سال درخشانی برای برخی از این رمزارزها خواهد بود.

آرکین (Arcane)؛ موسسه تحقیقاتی بلاکچین و رمزارز با مطالعات گسترده ای، ۱۲ پیش بینی از رمز ارزها در سال ۲۰۲۲ منتشر کرده است که بیزنس اینسایدر به برخی از مهم ترین آنها پرداخته است:

به گزارش بیزنس اینسایدر، سال ۲۰۲۱ در حالی به پایان رسید که دارندگان برخی دارایی های دیجیتال، صاحب سود هنگفتی شدند و به نظر می رسد در صورتی که اتفاق غیرمنتظره یا توییت ناگهانی بر بازار اثر نگذارد، روند مشابهی برای رمز ارزهای برتر در پیش خواهد بود.

سرمایه گذاران کریپتو با تمام فراز و نشیب های بازار رمز ارزها در سال ۲۰۲۱، از سود کلانی برخوردار شدند.

بیزینس اینسایدر

اما در ماه می ۲۰۲۱، ۵۰ درصد از ارزش کل بازار فقط در ۷ روز از بین رفت. در سپتامبر ۲۰۲۱، افزایش سختگیری های دولت چین بر بازار کریپتو تاثیر منفی گذاشت.

در این گزارش به اعلام پذیرش رسمی رمز ارزها در السالوادور، افزایش ناگهانی قیمت میم کوین ها، فروش یک NFT به نام Beeple به قیمت ۶۹ میلیون دلار به عنوان اتفاقات قابل توجه و موثر بر بازار کریپتو در سال گذشته میلادی اشاره شده است.

بیت کوین

بیت کوین

با وجود هشدارهای جامعه جهانی نسبت به تهدیدها و خطرات دوران بازیابی اقتصاد جهانی پس از پاندمی، هم بیت کوین و هم شاخص اس اند پی ۵۰۰ در سال ۲۰۲۱ روند افزایشی داشتند و به ترتیب با ۶۶ و ۲۷ درصد افزایش نسبت به ابتدای سال معامله شدند.

شاخص صنعتی اس اند پی ۵۰۰ (S&P ۵۰۰) یکی از قدیمی ترین و مهم ترین میانگین های صنعتی بورس آمریکا است که سهام ۵۰۰ شرکت برتر بورسی از نظر ارزش را در بورس نیویورک و نزدک در بر می گیرد.

بیزنس اینسایدر به نقل از آرکین می نویسد: اگر روند افزایشی بازار بورس در سال ۲۰۲۲ تداوم یابد، بیت کوین نیز عملکردی چشمگیر خواهد داشت و در صورت بروز روند معکوس در بازار بورس، بیت کوین نیز با افول روبرو خواهد بود.

نمودار اختلاف عملکرد بیت کوین و اتریوم

اِتِر

اتر به عنوان دومین پیشتاز بازار کریپتو، افزایش عملکرد ۴۱۸ درصدی خود را به رُخ سرمایه گذاران بیت کوین کشاند که بر اساس گزارش آرکین، فاحش ترین اختلاف عملکرد بیت کوین و اتر از زمان عرضه اتریوم در سال ۲۰۱۵ محسوب می شود.

به نظر می رسد در صورت تداوم شرایط فعلی، اتر همچنان به حرکت خود ادامه دهد. یکی از دلایل این اتفاق نیز افزایش بی سابقه حجم فروش NFT‌ها عنوان می شود که اکثر این توکن ها در بلاکچین اتریوم فعالیت می کنند.

روند حجم فروش NFT ها یا توکن های غیر قابل تعویض در نیمه اول سال ۲۰۲۱، شیب بسیار تندی ثبت کرده بود.

میم کوین ها

رمز ارز اسکویید که پس از اسکویید گیم (Squid game) نتفلیکس، فقط ظرف مدت یک هفته ۷۵ هزار درصد افزایش داشت، در سال ۲۰۲۲ مورد توجه نخواهد بود.

دوج کوین

دوج کوین و شیبا نیز که در سال ۲۰۲۱ با اقبال عمومی روبرو شدند در سال آینده میلادی طرفداران و سرمایه گذاران زیادی نخواهند داشت.

آرکین همچنین در گزارش خود تأکید کرده است: نمی توان در مورد بازار کریپتو در سال ۲۰۲۲ صحبت کرد ولی از دوران ناآرام و رویدادهای کم نظیر نامطلوب و بی ثبات سال ۲۰۲۱ سخن به میان نیاورد.

USDC و USDT

روند قیمتی ارز دیجیتال USDC که استیبل کوینی بر پایه دلار است و با USDT (تِتِر) تفاوت دارد، دنباله رو نوسانات حرکتی دلار آمریکا خواهد بود.

بیزنس اینسایدر به نقل از آرکین آورده است: تتر تا مدت ها حاکم بازار استیبل کوین ها بوده است. اما به نظر می رسد در سال ۲۰۲۲، با احتیاط بیشتری حرکت کند و برای چگونگی حرکت، روند قیمتی رقیب خود؛ USDC را رصد کند .

باید دید افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا و یا توییت های احتمالی فعالان این عرصه چه تاثیری بر این بازار در سال ۲۰۲۲ خواهد داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =